Історія справи
Ухвала КАС ВП від 13.01.2019 року у справі №806/857/18

УХВАЛА08 січня 2019 рокуКиївсправа №806/857/18касаційне провадження №К/9901/69404/18Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача Шипуліної Т.М.,суддів: Бившевої Л.І., Юрченко В.П.розглянув матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2018 в справі №806/857/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК- Інжиніринг" до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0004085112 від 16.01.2018,
ВСТАНОВИВ:Товариство з обмеженою відповідальністю "МЖК- Інжиніринг" звернулося до адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Житомирській області в якому, просило:- визнати неправомірними дії Головного управління ДФС у Житомирській області з прийняття податкової накладної № 48 від 31.10.2017 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;- вважати податкову накладну № 48 від 31.10.2017 прийнятою та зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано до Головного управління ДФС у Житомирській області на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних - з15.11.2017;- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0004085112 від 16.01.2018 в частині накладення штрафу у сумі 138668,02грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування податкових накладних, визначених статтею
201 Податкового кодексу України та згідно статті
120-1-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 1386680,17грн.
Житомирський окружний адміністративний суд рішенням від 19.06.2018 позовні вимоги задовольнив.Сьомий апеляційний адміністративний суд постановою від 22.11.2018 рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 залишив без змін.Головне управління ДФС у Житомирській області 21.12.2018 звернулося до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2018.В обґрунтування своїх вимог відповідач посилається на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, зокрема статті
201 Податкового кодексу України, статті
242 Кодексу адміністративного судочинства України.При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою суд виходить з такого.
Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.Відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №806/857/18 є вимоги про визнання неправомірними дій Головного управління ДФС у Житомирській області з прийняття податкової накладної № 48 від 31.10.2017 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та скасування податкового повідомлення-рішення №0004085112 від 16.01.2018 в частині накладення штрафу у сумі 138668,02грн.Суди попередніх інстанцій, задовольняючи позовні вимоги, виходили з того, що позивачем своєчасно подано податкову накладну для проведення її реєстрації, то підстави для висновків про порушення термінів реєстрації накладної та застосування штрафних санкцій відсутні.Випадків, які б виключали можливість застосування положень пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України, не вбачається.У касаційній скарзі таких застережень не міститься.Отже, постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2018, ухвалена за результатами апеляційного перегляду рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 у справі щодо визнання неправомірними дій Головного управління ДФС у Житомирській області з прийняття податкової накладної № 48 від 31.10.2017 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та скасування податкового повідомлення-рішення №0004085112 від 16.01.2018 в частині накладення штрафу у сумі 138668,02грн., не підлягає касаційному оскарженню.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтями
328 333 Кодексу адміністративного судочинства України, -УХВАЛИВ:1. Відмовити Головному управлінню ДФС у Житомирській області у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2018 в справі №806/857/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК- Інжиніринг" до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0004085112 від 16.01.2018.
2. Направити копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами особі, яка подала касаційну скаргу.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Судді Верховного Суду Т.М.Шипуліна Л.І.Бившева В.П.Юрченко