Історія справи
Ухвала КАС ВП від 13.06.2019 року у справі №810/1594/16

УХВАЛА02 вересня 2019 рокуКиївсправа №810/1594/16адміністративне провадження №К/9901/15225/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Гончарової І. А.,суддів: Олендера І. Я., Ханової Р. Ф.,перевіривши матеріали касаційної скарги Київської митниці ДФС на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2019 у справі № 810/1594/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бакарді-Мартіні Юкрейн" до Київської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень,
УСТАНОВИЛ:27.05.2019 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Київської митниці ДФС на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2019.Товариство з обмеженою відповідальністю "Бакарді-Мартіні Юкрейн" звернулось в Київського окружного адміністративного суду з позовом до Київської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 18.09.2015 № 125130000/2015/000249/1 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 19.09.2015 №125130013/2015/00096.Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду, позов задоволено.Судами попередніх інстанцій встановлено, що 11.09.2015 позивачем була здійснена поставка товару - вино ігристе "Asti Martini Sparkling Wine" з фактичною концентрацією спирту 7,5 об. %, 12480 пляшок по 0,75 л у пляшці, торговельної марки: Martini, виробник: Martini & Rossi S.p. A., країна виробництва: Республіка Італія.
11.09.2015 товариство з обмеженою відповідальністю "Бакарді-Мартіні Юкрейн" до митниці в порядку електронного декларування подало митну декларацію від11.09.2015 № 125130013/2015/408083 із заявленою митною вартістю товару.Одночасно з вказаною вище митною декларацією позивачем було подано перелік документів, що підтверджує заявлену митну вартість товарів, передбачених частиною 2 статті
53 Митного кодексу України.За результатами розгляду поданих документів, митний орган дійшов висновку про те, що вартість товару при експорті відрізняється в сторону збільшення від заявленої декларантом митної вартості.18.09.2015 Київською митницею ДФС прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №125130000/2015/000249/1, відповідно до якого обрано резервний метод згідно з статею
64 Митного кодексу України, оскільки використані декларантом відомості не підтверджені документально, а також оформлено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску і пропуску транспортних засобів комерційного призначення № 125130013/2015/00096 від19.09.2015.
Вирішуючи спір по суті, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що прийняті Київською митницею ДФС від 18.09.2018 рішення про коригування митної вартості товарів №125130000/2015/000249/1 та картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №125130013/2015/00096 від 19.09.2015 є протиправними та підлягають скасуванню.Київська митниця ДФС, не погодившись з судовими рішеннями, звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2019 у справі № 810/1594/16, в якій просить Суд скасувати оскаржувані судові рішення та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.Згідн з пунком 2 частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Згідно з пунктом 24 частини 1 статті
4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921гривень (стаття 7 Закону України "
Про Державний бюджет України на 2019 рік" від
07.12.2017 № 2246-VIII).Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України).З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №810/1594/16 є рішення від 18.09.2018 про коригування митної вартості товарів №125130000/2015/000249/1 та картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №125130013/2015/00096 від 19.09.2015.Ціною позову у справі №810/1594/16 є різниця між сумами ПДВ і мита до та після коригування митної вартості товару, що складає 38 700,58 грн.З таких обставин, з огляду на положення пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 та постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2019 у справі № 810/1594/16 не підлягають касаційному оскарженню.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтею
333 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Київської митниці ДФС на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2019 у справі №810/1594/16 відмовити.
Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач І. А. ГончароваСудді І. Я. ОлендерР. Ф. Ханова