Історія справи
Ухвала ВП ВС від 09.12.2019 року у справі №800/560/14
Ухвала КАС ВП від 17.01.2018 року у справі №800/560/14
Ухвала ВП ВС від 17.11.2019 року у справі №800/560/14

УХВАЛА12 вересня 2019 рокум. Київсправа №800/560/14адміністративне провадження №П/9901/208/18Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:Головуючий - Стародуб О. П.,судді: Гімон М. М., Чиркін С. М., Коваленко Н. В., Кравчук В. М.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1 про залишення частини позовних вимог без розгляду у справі за його адміністративним позовом до Президента України, третя особа:
Міністерство юстиції України про зміну формулювання підстав звільнення та зобов'язання вчинити дії,встановив:12.09.2019р. в судовому засіданні позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, в якій він просив залишити без розгляду пункт 2 резолютивної частини позовної заяви щодо зобов'язання Міністерства юстиції України вилучити інформацію щодо нього з Єдиного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення
Закону України "Про очищення влади" та виключити Міністерство юстиції України з учасників справи як третю особу.Представники відповідача та третьої особи проти задоволення заяви не заперечили.Заслухавши думку учасників справи, колегія суддів дійшла висновку щодо її часткового задоволення з наступних мотивів та передбачених законом підстав.
Статтею
44 КАС України визначено права та обов'язки учасників справи.Зокрема відповідно до положень пункту 3 частини 3 зазначеної статті учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.Відповідно до пункту
5 частини
1 статті
240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.Враховуючи, що вимоги заяви про залишення частини позовних вимог без розгляду заявлені позивачем на реалізацію наданих йому процесуальним законом повноважень, колегія суддів не вбачає підстав для відмови у їх задоволенні.Що стосується вимоги заяви про виключення Міністерства юстиції України з числа учасників справи як третьої особи, колегія суддів зазначає наступне.
Наказом Міністерства юстиції України від 16.10.2014 №1704/5 затверджено Положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення
Закону України "Про очищення влади".Відповідно до пунктів 1,2 розділу І Положення це Положення визначає порядок формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення
Закону України "Про очищення влади" (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього.Реєстр - це електронна база даних, яка містить відомості про осіб, щодо яких застосовано заборону, передбачену частиною
3 або 4 статті
1 Закону України "Про очищення влади".Держателем Реєстру є Міністерство юстиції України (Пункт 4 розділу І).Відповідно до пунктів 8,9 розділу І Положення Реєстраторами Реєстру (далі - Реєстратор) є працівники самостійного структурного підрозділу Міністерства юстиції України, до основних завдань якого відноситься забезпечення формування та ведення Реєстру, уповноважені на внесення до Реєстру та вилучення з нього відомостей про осіб, щодо яких застосовано заборону, передбачену частиною
3 або 4 статті
1 Закону України "Про очищення влади", а також формування та надання витягів з Реєстру у порядку, визначеному цим Положенням; працівники головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, уповноважені на формування та надання витягів з Реєстру у порядку, визначеному цим Положенням.
Реєстратори в межах своєї компетенції вносять до Реєстру та вилучають з нього у порядку, визначеному цим Положенням, відомості про осіб, щодо яких застосовано заборону, передбачену частиною
3 або 4 статті
1 Закону України "Про очищення влади", надають інформацію з Реєстру у випадках, визначених частиною
2 статті
7 Закону України "Про очищення влади", виконують інші функції, передбачені цим Положенням.За змістом пункту 5 розділу ІІ Положення підставою для вилучення з Реєстру відомостей про особу, щодо якої застосовано заборону, передбачену частиною
3 або 4 статті
1 Закону України "Про очищення влади", є надходження до Реєстратора, зокрема, відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.За вказаного правового регулювання, у разі задоволення позовних вимог ОСОБА_1, ухвалене судове рішення буде підставою для виконання Реєстратором обов'язку щодо вилучення з Реєстру інформації щодо позивача, як особи, щодо якої застосовано заборону, передбачену частиною
3 або 4 статті
1 Закону України "Про очищення влади".Враховуючи викладене, вимога заяви позивача про вилучення Міністерства юстиції України з числа учасників справи як третьої особи задоволенню не підлягає.Керуючись статтями
44,
240,
256,
266 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:Заяву задовольнити частково.Позовні вимоги про зобов'язання Міністерства юстиції України вилучити інформацію щодо ОСОБА_1 з Єдиного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення
Закону України "Про очищення влади" залишити без розгляду.В частині виключення Міністерства юстиції України з числа учасників справи відмовити.Ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом 15 днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Судді: