Главная Сервисы для юристов ... Законы Про ліцензування видів господарської діяльності Стаття 15. Зміни, що стосуються ліцензіата або назви виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню Стаття 15. Зміни, що стосуються ліцензіата або наз...

Стаття 15. Зміни, що стосуються ліцензіата або назви виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню

Про ліцензування видів господарської діяльності (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1537

    Просмотров

  • 1537

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У разі обміну паспорта громадянина України - ліцензіата - фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) така особа протягом п’яти робочих днів після настання зазначених змін подає до органу ліцензування повідомлення про таку зміну.

    {Частина перша статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 139-IX від 02.10.2019 ; в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    2. Ліцензіат зобов’язаний повідомляти орган ліцензування про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, протягом строку, встановленого ліцензійними умовами. У разі відсутності ліцензійних умов ліцензіат зобов’язаний повідомляти орган ліцензування про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, протягом одного місяця з дня, наступного за днем їх настання.

    {Абзац перший частини другої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Зміна місця провадження господарської діяльності, створення нового (додаткового) місця провадження не є розширенням виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі зміни або створення нового місця провадження одного й того самого виду господарської діяльності ліцензіат подає до органу ліцензування повідомлення про зміну даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, разом із підтвердними документами відповідно до вимог, встановлених статтями 10 та 11 цього Закону.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Орган ліцензування здійснює розгляд повідомлення про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, протягом 10 робочих днів та у разі відсутності підстав для відмови у внесенні змін даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, вносить оновлені відомості до ліцензійного реєстру.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі відмови у внесенні змін даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, орган ліцензування повідомляє про це ліцензіата з обґрунтуванням підстав для відмови.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Підставою для відмови у зміні даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, є невідповідність таких даних вимогам ліцензійних умов.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Відмову у внесенні змін даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, може бути оскаржено до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування у порядку, передбаченому Законом України "Про адміністративну процедуру", та/або до адміністративного суду.

    {Частину другу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, ліцензіат притягається до адміністративної відповідальності.

    {Абзац восьмий частини другої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    {Частина друга статті 15 в редакції Закону № 139-IX від 02.10.2019 }

    3. У разі зміни переліку документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії, ліцензіат:

    у разі доповнення переліку новими документами - повинен подати до органу ліцензування документи, якими доповнено перелік, протягом строку, встановленого нормативно-правовим актом, яким затверджено відповідні зміни;

    у разі зміни форми відомостей, що додаються до заяви про отримання ліцензії і складаються здобувачем ліцензії, - подає органу ліцензування відомості, форму яких змінено, за новою формою протягом строку, встановленого нормативно-правовим актом, яким затверджено відповідні зміни.

    4. Якщо ліцензіат припиняється в результаті злиття, приєднання чи перетворення або все його майно передається приватному партнеру, концесіонеру і його правонаступник або приватний партнер, концесіонер має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, такий правонаступник або приватний партнер, концесіонер має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням нової ліцензії на його здійснення, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку правонаступник або приватний партнер, концесіонер зобов’язаний отримати нову ліцензію, а дія раніше виданої ліцензії підлягає припиненню.

    Якщо об’єкти державної власності, які використовуються ліцензіатом у процесі господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, передаються суб’єктом управління об’єктами державної власності на праві господарського відання іншому суб’єкту господарювання, і такий суб’єкт господарювання провадить вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію та був сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання, зазначений суб’єкт господарювання має право здійснювати протягом строку, що не перевищує одного року, відповідний вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з одержанням нової ліцензії. Після закінчення цього строку дія раніше виданої ліцензії підлягає припиненню.

    {Частину четверту статті 15 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 264-IX від 31.10.2019 }

    {Частина четверта статті 15 в редакції Закону № 155-IX від 03.10.2019 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    {Зміни до частини четвертої статті 15 див. в Законі № 139-IX від 02.10.2019 }

    5. Якщо ліцензіат припиняється в результаті поділу, то лише один правонаступник за згодою правонаступників має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію. Такий правонаступник має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням ліцензії на його провадження, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку правонаступник зобов’язаний отримати нову ліцензію, а дія раніше виданої ліцензії підлягає припиненню.

    {Абзац перший частини п'ятої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі якщо частина майна ліцензіата передається приватному партнеру, концесіонеру, то приватний партнер, концесіонер на умовах, визначених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, концесійним договором, має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію. Такий приватний партнер, концесіонер має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням ліцензії на його провадження, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії ліцензіата. Після закінчення цього строку приватний партнер, концесіонер зобов’язаний отримати нову ліцензію. Ліцензіат може продовжувати провадити вид господарської діяльності, на провадження якого він мав ліцензію, за умови додержання таким ліцензіатом вимог ліцензійних умов, або звузити провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, на певну частину, або звернутися до органу ліцензування із заявою про припинення дії ліцензії відповідно до цього Закону.

    {Частину п'яту статті 15 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 155-IX від 03.10.2019 }

    {Частина п'ята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 139-IX від 02.10.2019 }

    6. Правонаступник або суб’єкт господарювання, який сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання та має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, має повідомити про початок своєї господарської діяльності, вид якої підлягає ліцензуванню, відповідний орган ліцензування. Протягом строку, встановленого частинами четвертою і п’ятою цієї статті, правонаступник або суб’єкт господарювання, який сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання та має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, вважається ліцензіатом.

    {Частина шоста статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 155-IX від 03.10.2019 ; в редакції Закону № 264-IX від 31.10.2019 }

    7. Право на здійснення виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію, може переходити від ліцензіата - фізичної особи - підприємця до іншої фізичної особи, яка є її спадкоємцем. Така ліцензія підлягає переоформленню органом ліцензування на ім’я спадкоємця протягом 30 календарних днів з дати набуття ним такого права, за умови відповідності спадкоємця вимогам відповідних ліцензійних умов.

    У разі виникнення підстави для переоформлення ліцензії, передбаченої абзацом першим цієї частини, спадкоємець зобов’язаний протягом 30 календарних днів подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії та документи (їх копії (фотокопії), засвідчені спадкоємцем), що підтверджують наявність підстави для переоформлення ліцензії.

    Заява про переоформлення ліцензії розглядається органом ліцензування в порядку, встановленому для розгляду заяви про отримання ліцензії.

    Рішення органу ліцензування про переоформлення ліцензії підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті органу ліцензування і внесенню інформації про таке рішення до ліцензійного реєстру наступного робочого дня після його прийняття.

    Рішення про переоформлення ліцензії повинно містити таку інформацію:

    найменування органу ліцензування, дата прийняття та реєстраційний номер рішення, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника органу ліцензування, його заступника згідно з розподілом повноважень або іншої уповноваженої особи, дата та номер заяви про переоформлення ліцензії;

    вид господарської діяльності (частина виду господарської діяльності), на який переоформлюється ліцензія;

    найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця чи серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

    строк та спосіб набрання чинності рішенням про переоформлення ліцензії відповідно до частини сьомої цієї статті.

    Зміна власника всього майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу відповідно до затвердженого судом плану санації не є підставою для переоформлення ліцензії. У такому разі товариство має право продовжувати здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі виданої раніше такому товариству відповідної чинної ліцензії.

    Зміна найменування ліцензіата (акціонерного товариства) у зв’язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв’язку з перетворенням ліцензіата (акціонерного товариства) в інше господарське товариство не є підставою для переоформлення ліцензії. У такому разі товариство має право продовжувати здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі виданої раніше такому товариству відповідної чинної ліцензії.

    Дія непереоформленої у встановлений строк ліцензії підлягає припиненню.

    {Частина сьома статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законами № 835-VIII від 26.11.2015 , № 1983-VIII від 23.03.2017 , № 2597-VIII від 18.10.2018 , № 139-IX від 02.10.2019 ; в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    {Частину восьму статті 15 виключено на підставі Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    9. У разі наміру ліцензіата розширити провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який провадиться ним частково, додатковою частиною він подає до органу ліцензування заяву про розширення провадження такого виду господарської діяльності, в якій зазначає вид господарської діяльності, до якого він має намір розширити свою діяльність (повністю або частково, доповнений додатковою частиною), відповідно до переліку видів господарської діяльності, визначених статтею 7 цього Закону, разом з документами згідно з відповідними ліцензійними умовами.

    Заява про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, вважається заявою про отримання ліцензії в частині, на яку ліцензіат має намір розширити свою діяльність, та розглядається органом ліцензування в порядку, встановленому для розгляду заяви про отримання ліцензії. Плата за надання ліцензії в частині, на яку ліцензіат має намір розширити свою діяльність, справляється як за отримання нової ліцензії відповідно до частини першої статті 14 цього Закону, якщо інше не передбачено законом.

    {Абзац другий частини дев'ятої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    10. Дані про рішення органу ліцензування щодо розширення ліцензіатом провадження виду господарської діяльності вносяться до ліцензійного реєстру та оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу ліцензування протягом строку та в порядку, встановлених для видачі ліцензії.

    {Частина десята статті 15 в редакції Закону № 139-IX від 02.10.2019 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    11. Ліцензіат набуває право на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у розширеному вигляді у термін, встановлений частиною дев’ятою статті 13 цього Закону.

    12. Повідомлення та заяви, що складаються ліцензіатами відповідно до цієї статті, повинні містити таку інформацію:

    1) найменування органу ліцензування;

    2) найменування та ідентифікаційний код ліцензіата - юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків ліцензіата - фізичної особи - підприємця чи серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) згідно з відомостями з ліцензійного реєстру;

    3) суть повідомлення або заяви;

    4) дату складення повідомлення або заяви.

    {Частина дванадцята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015 ; в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Предыдущая

    15/21

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати