Главная Сервисы для юристов ... Законы Сімейний кодекс України Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та ...

Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами

Сімейний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 5919

    Просмотров

  • 5919

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

    {Частина перша статті 194 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018 }

    2. Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.

    3. Заборгованість за аліментами, які стягуються відповідно до статті 187 цього Кодексу, погашається за заявою платника шляхом відрахувань з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх одержання або стягується за рішенням суду.

    4. Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу, - до досягнення нею двадцяти трьох років.

    5. Положення частин першої - третьої цієї статті, а також статей 195-197 цього Кодексу застосовуються і до стягнення аліментів іншим особам, які визначені цим Кодексом.

    Предыдущая

    194/300

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: «НЕИЗБЕЖНЫ ТОЛЬКО СМЕРТЬ И АЛИМЕНТЫ». Спадкоємець виплачує борг спадкодавця по аліментах в межах одержаної спадщини (ВС/КЦС у справі № 199/5826/16-ц від 12 серпня 2020р.)

     Ми перефразували відомий вислів і вийшло: «НЕИЗБЕЖНЫ ТОЛЬКО СМЕРТЬ И АЛИМЕНТЫ»!

    Існувало рішення суду про стягнення зі спадкодавця аліментів, яке ним при житті не виконувалося. Аліменти призначалися дочці, і за час прострочення накопилася сума біля 55 тис. грн. Після смерті боржника відкрилася спадщина у вигляді двох земельних ділянок, а спадкоємцями першої черги були дочка та матір померлого. Розпочалася боротьба між спадкоємцями за частки в успадкованих земельних ділянках, зокрема за врахування боргу по аліментам при визначенні часток.

    Суд першої інстанції на підставі ст. 194 СК України задовільнив позов дочки, в якому відповідачем була матір спадкодавця та стягнув з неї ½ частин боргу із аліментів в межах вартості успадкованого майна. Суд апеляційної інстанції застосував ст. 608 ЦК України і відмовив у задоволенні позову, обґрунтовуючи це тим, що оскільки зобов’язання із сплати аліментів на утримання дитини нерозривно пов’язані із особою спадкодавця, то накопичений борг по аліментам не входить до складу спадщини, а зобов’язання його сплатити припиняється в момент смерті платника аліментів.

    ВС залишив в силі рішення суду першої інстанції та скасував рішення суду апеляційної інстанції та підкреслив, що в даному випадку предметом спору є стягнення боргу спадкодавця із аліментів і застосування ст. 608 ЦК України для вирішення спору є помилковим.

    Боржника аліментів згідно ст. 194 СК України від виплати боргу не може звільнити жодна обставина. А згідно ст. 1282 ЦК України спадкодавці зобов’язані задовольнити шляхом одноразового платежу усі вимоги кредиторів в межах вартості успадкованого майна. Отже матір спадкодавця повинна виплатити борг померлого сина на користь його дочки за рахунок успадкованих нею часток земельних ділянок.

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати