Legal Tech - відносно новий термін в юриспруденції, під яким раніше мали на увазі застосування інформаційних технологій при здійсненні юристами професійної діяльності. Тобто, це були цифрові продукти, адресовані професіоналам: наприклад, програми для легкого пошуку законів і нормативних документів. Зараз Legal Tech включає величезну кількість програм і додатків, спрямованих в тому числі і на споживачів юридичних послуг. Вже зараз говорять про те, що в майбутньому ці додатки зможуть заміняти фахівців.
Сервіс «Протокол» стежить за розвитком Legal Tech в світі і Україні: в спеціалізованому розділі нашого порталу регулярно з'являються новини та авторські статті від юристів. Матеріали дозволяють бути в курсі новинок цієї сфери і розуміти майбутнє галузі в цілому. Авторські публікації на сайті створюють професійні досвідчені юристи, тому об'єктивність інформації гарантується.
Нове покоління Legal Tech, на думку багатьох експертів, почалося з бота DoNotPay, який створив у 2014 році 19-річний Джошуа Броудер (на той момент - студент Стенфорда). Бот допомагав власникам автомашин, яких незаконно штрафували - причому, настільки якісно, що вже не доводилося платити юристам за консультації і написання оскарження. Бот робив все автоматично і дуже швидко - і в перші ж 6 місяців існування виграв справ в цілому на 3 млн. доларів США.
Сучасні юридичні консультації Legal Tech спрямовані на автоматичне і прискорене вирішення рутинних операцій. Якщо мова йде про продукти для юристів - за допомогою програм вже можна обходитися без помічників. Всю «дріб'язкову» роботу роблять програми, а професіонал може концентруватися на складних завданнях. Якщо говорити про програми для споживачів - клієнти отримують спрощений, прискорений і безкоштовний (або доступний за ціною) доступ до експертних консультацій.
Про те, що чекає галузь при подальшому бурхливому розвитку Legal Tech, говорять і пишуть багато - в тому числі автори матеріалів на порталі «Протокол». Якщо систематизувати всі думки, можна виділити кілька тенденцій діджиталізації ринку юридичних послуг:
Нові програми також дозволяють вести зручну звітність, відстежувати і оцінювати результати, включати великий вибір варіантів оплати за послуги і т.п.
Якщо говорити про розвиток Legal Tech в якості призначених для користувача сервісів - варто в першу чергу згадати інтернет-сервіси для зручного надання юридичних послуг онлайн. Хороший приклад - наш сервіс «Протокол», який запровадив унікальний формат тендера на юридичне обслуговування. Також уваги заслуговують різноманітні боти-юристи, здатні забезпечити універсальну юридичну підтримку в загальних питаннях. При цьому ціни таких програм оптимальні, а найчастіше доступ до них безкоштовний.
Сфера юридичних консультацій Legal Tech ще розвивається. Ряд фахівців сприймає її позитивно: нові продукти знижують рутинність роботи і дозволяють здійснювати багато операцій значно швидше. Є професіонали, які відносяться до нових технологій критично: вони вважають, що майбутні продукти на основі штучного інтелекту відберуть роботу у юристів.
Відомі випадки, коли асоціації юристів США подавали позови проти розробників програм: вони значно знижують ціну послуг і не дозволяють «класичним» фахівцям працювати за звичними правилами. Однак ці протести можна порівняти з тим, як київські таксисти «старої хвилі» намагалися протестувати проти Uber.
Зрозумілим є одне: Legal Tech вже змінили ринок юридичних консультацій та послуг, і продовжують його міняти. Зараз у людей є можливість безкоштовно отримати елементарні поради, що дає шанс юристам займатися більш складними - і набагато більш прибутковими завданнями. Що чекає ринок в майбутньому? Пропонуємо стежити за інформацією в розділі Legal Tech сервісу «Протокол» і дізнаватися актуальні новини та думки першими.
Особливості Legal Tech на нашому ринку продиктовані українськими правовими умовами. Особливим попитом користуються програмні продукти для клієнтів, що надають безкоштовні консультації по загальних юридичних питаннях. Є мобільні додатки, що дозволяють дізнатися, як правильно діяти в терміновій ситуації, коли поруч немає адвоката (ДТП, раптова державна перевірка, обшук і т.п.).
Також уваги заслуговують сервіси, які об'єднують можливість пошуку по кільком державним реєстрам. За допомогою них можна за лічені секунди знайти інформацію про громадянина (зокрема, наявності актуальних судових і виконавчих справ стосовно нього), а також підприємця або юридичну особу.
Реагуючи на загальносвітові тренди, українські розробники створюють програми для сектору В2В. Це юридичні консультації Legal Tech для врегулювання суперечок між контрагентами, швидкого складання скарг на неякісні товари / послуги. Є навіть продукти, що дозволяють ефективно проводити складні переговори і знаходити оптимальне рішення для всіх сторін.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.