Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 27.12.2020 року у справі №203/3936/19 Ухвала КЦС ВП від 27.12.2020 року у справі №203/39...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 27.12.2020 року у справі №203/3936/19

Ухвала

21 травня 2021 року

м. Київ

справа № 203/3936/19

провадження № 61-7230зно21

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Черняк Ю. В. розглянув заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду від 04 березня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення недоплати суми у відповідності до договору про надання юридичних послуг,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення недоплати суми у відповідності до договору про надання юридичних послуг.

Ухвалою Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2020 року заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернуто заявникові.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 03 серпня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2020 року залишено без руху, зазначено про необхідність виконання ОСОБА_1 вимог статті 356 ЦПК України та сплати судового збору.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 31 серпня 2020 року відмовлено заявнику у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Продовжено ОСОБА_1 строк на виконання ухвали Дніпровського апеляційного суду від 03 серпня 2020 року та зазначено про необхідність виконання вимог статті 356 ЦПК України.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2020 року визнано неподаною та повернуто особі, яка її подала, оскільки ОСОБА_1 не виконав вимоги ухвал Дніпровського апеляційного суду від 03 серпня 2020 року та від 30 серпня 2020 року.

У грудні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Дніпровського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення.

Ухвалою Верховного Суду від 24 грудня 2020 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпровського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року залишено без руху для уточнення вимог касаційної скарги, її змісту, та надання її у новій редакції з чітко викладеною прохальною частиною касаційної скарги. Крім того, судом було вказано про необхідність сплати судового збору за подання касаційної скарги.

Ухвалою Верховного Суду від 04 березня 2021 року касаційну скаргу ОСОБА_1 повернуто заявнику, оскільки ОСОБА_1 не виконав вимоги ухвали Верховного Суду від 24 грудня 2020 року.

У квітні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Верхового Суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду від 04 березня 2021 року, просив скасувати оскаржуване судове рішення за нововиявленими обставинами, оскільки, на його думку, при її ухваленні не були враховані важливі обставини.

У прийняті заяви ОСОБА_1 про перегляд ухвали Верховного Суду від 04 березня 2021 року за нововиявленими обставинами слід відмовити та повернути її заявнику з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 423 ЦПК України рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.

Частинами 1 та 2 статті 425 ЦПК України встановлено, що заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених Частинами 1 та 2 статті 425 ЦПК України, подається до суду, який ухвалив судове рішення.

Заява про перегляд судових рішень судів апеляційної і касаційної інстанцій з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, якими змінено або скасовано судове рішення, подається до суду тієї інстанції, яким змінено або ухвалено нове судове рішення.

Таким чином, відповідно до зазначених вимог закону переглянутими за нововиявленими обставинами можуть бути лише рішення, постанова або ухвала суду касаційної інстанції, якими судове рішення було змінено або ухвалено нове судове рішення.

Верховний Суд ухвалою від 04 березня 2021 року повернув касаційну скаргу ОСОБА_1 у зв'язку з невиконанням ним вимог ухвали Верховного Суду від 24 грудня 2020 року про усунення недоліків касаційної скарги, тобто не переглядав у касаційному порядку судове рішення попередньої інстанції, не змінював його і не ухвалював нове судове рішення.

За таких обставин, у прийнятті заяви ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду від 04 березня 2021 року слід відмовити та повернути її заявнику.

Керуючись статтями 259, 423, 425, 429 ЦПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

У прийнятті заяви ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду від 04 березня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення недоплати суми у відповідності до договору про надання юридичних послуг відмовити.

Копію ухвали разом із заявою та доданими до неї матеріалами повернути заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя: Ю. В. Черняк
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати