Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 27.05.2020 року у справі №240/172/20 Ухвала КАС ВП від 27.05.2020 року у справі №240/17...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 27.05.2020 року у справі №240/172/20



УХВАЛА

27 травня 2020 року

Київ

справа №240/172/20

адміністративне провадження №К/9901/12904/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Шевцової Н. В.,

суддів: Смоковича М. І., Уханенка С. А.,

перевірив касаційну скаргу Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року та на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року в справі № 240/172/20 за позовом Державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" до Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), Державної казначейської служби України про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання повернути виконавчий збір,

УСТАНОВИЛ:

Державне підприємство "Коростишівське лісове господарство" звернулось до суду з позовом до Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.

Хмельницький), Державної казначейської служби України, в якому просило

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Петраківської С. В. від 14 березня 2019 року про відкриття виконавчого провадження № 58598921 з виконання виконавчого документа постанови №ЖИ 164/ЖТ3903/94/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 27 листопада 2018 року, виданого Управлінням Держпраці в Житомирській області;

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Петраківської С. В. від 21 березня 2019 року про відкриття виконавчого провадження № 58598921 про стягнення з державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" виконавчого збору у сумі 55 845,00 грн;

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Петраківсько С. В. від 21 березня 2019 року про відкриття виконавчого провадження № 58695890, якою відкрито виконавче провадження з виконання постанови №58598921, виданої 14 березня 2019 року Коростишівським районним ВДВС про стягнення з державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" виконавчого збору у сумі 55845,00 грн;

- зобов'язати Державну казначейську службу України повернути на рахунок державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" НОМЕР_1 у ПАТ "Райффайзен банк Аваль", м. Київ, МФО 380805, код 00991858, незаконно стягнутий виконавчий збір у сумі 55845,00 грн.

11 лютого 2020 року рішенням Житомирського окружного адміністративного суду, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року позовні вимоги Державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" задоволено частково.

Визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Петраківської С. В. від 21 березня 2019 року №58598921 про стягнення з державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" виконавчого збору у сумі 55845,00 грн.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На зазначені рішення суду першої інстанції та постанову апеляційного суду відповідачем подано касаційну скаргу, яку зареєстровано у Верховному Суді 15 травня 2020 року.

Пункт 8 частини 2 статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Згідно з частиною 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених КАС України.

Водночас, відповідно до частини 3 статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження з перегляду ухвали про повернення заяви позивачеві (заявникові), а також судових рішень у справах, визначених частини 3 статті 333 КАС України, якщо рішення касаційного суду за наслідками розгляду такої скарги не може мати значення для формування єдиної правозастосовчої практики.

У свою чергу, стаття 287 КАС України регулює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Предметом розгляду даної справи є визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження

За такого правового врегулювання та обставин справи оскарження ухвалених у цій адміністративній справі судових рішень у касаційному порядку можливе лише у випадку, якщо розгляд відповідної касаційної скарги може мати значення для формування єдиної правозастосовчої практики.

Законодавець обмежив можливість касаційного оскарження судових рішень у названій категорії адміністративних справ, поставивши можливість такого оскарження в залежність від імовірності значення ухваленого за наслідком касаційного провадження судового рішення для формування практики застосування відповідних правових норм.

Проаналізувавши встановлені судами обставини справи, предмет спору та обраний відповідачем спосіб захисту його прав, доводи касаційної скарги, Верховний Суд дійшов висновку про те, що Коростишівським районним відділом державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) не доведено, що рішення суду касаційної інстанції за наслідком розгляду цієї касаційної скарги матиме значення для формування єдиної правозастосовчої практики у цій категорії адміністративних справ, тому враховуючи приписи частини 3 статті 333 КАС України у відкритті провадження необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись статтею 287, частиною 3 статті 333 КАС України, Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.

Хмельницький) на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року та на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року в справі № 240/172/20 за позовом Державного підприємства "Коростишівське лісове господарство" до Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), Державної казначейської служби України про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання повернути виконавчий збір.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н. В. Шевцова

Судді М. І Смокович

С. А. Уханенко
logo