Історія справи
Ухвала КАС ВП від 05.11.2019 року у справі №826/17952/17

УХВАЛА04 листопада 2019 рокуКиївсправа №826/17952/17адміністративне провадження №К/9901/29168/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Усенко Є. А.,суддів: Гімона М. М., Шипуліної Т. М.,розглянув матеріали касаційної скарги Київської міської митниці ДФС на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Ідіджі Груп" до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення,
УСТАНОВИЛ:Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019, адміністративний позов задоволено: визнано протиправними та скасовано рішення про коригування митної вартості товарів від 18.08.2017 №UA100050/2017/000038/2.Київська міська митниця ДФС подала до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019, у якій, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати зазначені судові рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.Однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства є забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом (частина 3 стаття
2 Кодексу адміністративного судочинства України).Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Згідно з частиною 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до частиною 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд касаційної інстанції може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо: 1) Верховний Суд уже викладав у своїй постанові висновок щодо питання правильного застосування норми права, порушеного в касаційній скарзі, і суд апеляційної інстанції переглянув судове рішення у відповідності з таким висновком; або 2) правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.Задовольняючи позов, суди першої та апеляційної інстанцій виходили із встановлених у справі обставин, щодо надання ТОВ "Ідіджі Груп" до митної декларації від 09.08.2017 для підтвердження задекларованої митної вартості товару (проводи ізольовані електричні без з'єднувальних пристроїв) (38557,50 доларів США) документів, передбачених частиною 2 статті
53 Митного кодексу України, а також додаткових документів на вимогу митниці, в тому числі і примірники документів щодо попереднього митного оформлення аналогічного (подібного) товару з визначенням такої ж митної вартості.Застосувавши норми статей
53 54 57 Митного кодексу України, суди зробили висновок, що у митниці не було встановлених законом підстав для коригування митної вартості товару та для відмови у його оформленні.
Правильне застосування судами попередніх інстанції норм матеріального права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо цього.З огляду на викладене, є підстави для визнання касаційної скарги необґрунтованою та для відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтею 248, пунктом 5 частини 1 , пунктом 2 частини 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний СудУХВАЛИВ:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Київської міської митниці ДФС на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від26.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від
07.10.2019.Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.........................................Є. А. УсенкоМ. М. Гімон
Т. М. Шипуліна,Судді Верховного Суду