Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

эксклюзив
14.06.2021 | Автор: Дубенкова Марія    Просмотров:  3785
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» (№ 228/2021).

Відповідно до даних Держлісагентства площа лісів, що належать до сфери управління агентства складає 7,6 млн га (73 % всього лісового фонду України), це дані 2020 року. Для порівняння дані за 2018 рік – 10,4 млн га, майже 3 млн га дерев за 2 роки, темпи швидкі, і це не повинно не насторожувати.

Користуйтеся консультацією: Публічна кадастрова карта України: як нею користуватися

Збереження та відтворення лісів в нашій державі не пріоритетні заходи, цьому приклад – ліси на західній території України та не тільки. За шаленим бажанням збагатіти ліси вирубуються із блискавичною швидкістю. І ніхто з цим нічого не робить, до заходів реагування на незаконні вирубки вдаються вкрай рідко, напевно, тоді, коли дали хабаря. Аби покінчити з цим (або ж ні) Президентом України підписано Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Документ підписано з метою збереження лісового фонду України, належного захисту та відтворення лісів, створення сприятливих умов для ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних та економічних умов, забезпечення прав громадян на безпечне довкілля.

Пан Президент, напевно, живе фантазіями, оскільки захищати та відтворювати скоро вже не стане що, а от «дістати із ящиків» усі закриті справи та притягти до відповідальності усіх винних буде кращою ідеєю. Стаття 105 Лісового кодексу України передбачає 20 правопорушень, за які передбачена відповідальність – з законом все гаразд, а от в реаліях все не так. Але щоб не бути песимістично налаштованими, позитивний результат все-таки повинен бути. Цим Указом Президент доручає КМУ у двомісячний термін розробити та внести на розгляд ВРУ законопроект щодо вдосконалення охорони, захисту та відтворення лісів, стимулювати лісорозведення та відновлення природних екосистем.

Плани на цьому не закінчуються – згідно Указу передбачається реалізувати екологічний захід «Масштабне заліснення України» із подальшим затвердженням Кабміном цільової програми цього заходу.

Користуйтеся консультацією: Оренда водойм: умови їх використання та права користувачів

Без грошей нічого не вирішиш, тому маємо надію, що усі органи державної влади, які відповідають за збереження та відтворення лісів отримають належне фінансування, це має бути передбачено програмою.

Крім цього Указом передбачено ужити заходів щодо реформування лісового господарства, у тому числі удосконалення системи управління державними лісогосподарськими підприємствами. Плідно попрацювати слід Державному агентству лісових ресурсів України. На жаль, в сьогоднішніх умовах, існують лісові господарства, які вже збанкрутіли, на реалізацію важливих проектів не вистачає коштів, вони йдуть на оренду будівель, утримання управлінського апарату. Коштів на лісовпорядкування також бракує, що все разом гальмує увесь процес господарської діяльності із охорони та збереження лісових насаджень. Тому «мудра» реорганізація органів лісового господарства повинна мати на меті укрупнення та оптимізацію господарств, забезпечення їх необхідною фінансовою та технічною підтримкою, також необхідно зробити акцент на громадах та долучити їх до спільної роботи.

Користуйтеся консультацією: Безкоштовна приватизація землі - покрокова інструкція та підводні камені

Відповідно до Указу, повинні бути ідентифіковані самозаліснені та придатні для створення лісів земельні ділянки державної та комунальної форм власності. Тут робота покладається на лісові господарства, які повинні вжити заходів щодо реєстрації земельних ділянок вкритих лісовою рослинністю. Так, із реєстрацією цих земельних ділянок в Публічній кадастровій карті ідентифікувати їх буде значно простіше, аніж по застарілим картографічним матеріалам.

Джерело: юридичний ресурс "Протокол"

Пользуйтесь нашими сервисами для получения юридических услуг :

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
3785
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0