Головна Блог ... Новини Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Ука...

Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

14.06.2021
Подякувати
Автор: Дубенкова Марія
Підписатися на автора
Переглядів : 4149
Додати в обране
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ - tn1_0_72317400_1623665569_60c72ba1b0945.jpg

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» (№ 228/2021).

Відповідно до даних Держлісагентства площа лісів, що належать до сфери управління агентства складає 7,6 млн га (73 % всього лісового фонду України), це дані 2020 року. Для порівняння дані за 2018 рік – 10,4 млн га, майже 3 млн га дерев за 2 роки, темпи швидкі, і це не повинно не насторожувати.

Користуйтеся консультацією: Публічна кадастрова карта України: як нею користуватися

Збереження та відтворення лісів в нашій державі не пріоритетні заходи, цьому приклад – ліси на західній території України та не тільки. За шаленим бажанням збагатіти ліси вирубуються із блискавичною швидкістю. І ніхто з цим нічого не робить, до заходів реагування на незаконні вирубки вдаються вкрай рідко, напевно, тоді, коли дали хабаря. Аби покінчити з цим (або ж ні) Президентом України підписано Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Документ підписано з метою збереження лісового фонду України, належного захисту та відтворення лісів, створення сприятливих умов для ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних та економічних умов, забезпечення прав громадян на безпечне довкілля.

Пан Президент, напевно, живе фантазіями, оскільки захищати та відтворювати скоро вже не стане що, а от «дістати із ящиків» усі закриті справи та притягти до відповідальності усіх винних буде кращою ідеєю. Стаття 105 Лісового кодексу України передбачає 20 правопорушень, за які передбачена відповідальність – з законом все гаразд, а от в реаліях все не так. Але щоб не бути песимістично налаштованими, позитивний результат все-таки повинен бути. Цим Указом Президент доручає КМУ у двомісячний термін розробити та внести на розгляд ВРУ законопроект щодо вдосконалення охорони, захисту та відтворення лісів, стимулювати лісорозведення та відновлення природних екосистем.

Плани на цьому не закінчуються – згідно Указу передбачається реалізувати екологічний захід «Масштабне заліснення України» із подальшим затвердженням Кабміном цільової програми цього заходу.

Користуйтеся консультацією: Оренда водойм: умови їх використання та права користувачів

Без грошей нічого не вирішиш, тому маємо надію, що усі органи державної влади, які відповідають за збереження та відтворення лісів отримають належне фінансування, це має бути передбачено програмою.

Крім цього Указом передбачено ужити заходів щодо реформування лісового господарства, у тому числі удосконалення системи управління державними лісогосподарськими підприємствами. Плідно попрацювати слід Державному агентству лісових ресурсів України. На жаль, в сьогоднішніх умовах, існують лісові господарства, які вже збанкрутіли, на реалізацію важливих проектів не вистачає коштів, вони йдуть на оренду будівель, утримання управлінського апарату. Коштів на лісовпорядкування також бракує, що все разом гальмує увесь процес господарської діяльності із охорони та збереження лісових насаджень. Тому «мудра» реорганізація органів лісового господарства повинна мати на меті укрупнення та оптимізацію господарств, забезпечення їх необхідною фінансовою та технічною підтримкою, також необхідно зробити акцент на громадах та долучити їх до спільної роботи.

Користуйтеся консультацією: Безкоштовна приватизація землі - покрокова інструкція та підводні камені

Відповідно до Указу, повинні бути ідентифіковані самозаліснені та придатні для створення лісів земельні ділянки державної та комунальної форм власності. Тут робота покладається на лісові господарства, які повинні вжити заходів щодо реєстрації земельних ділянок вкритих лісовою рослинністю. Так, із реєстрацією цих земельних ділянок в Публічній кадастровій карті ідентифікувати їх буде значно простіше, аніж по застарілим картографічним матеріалам.

Джерело: юридичний ресурс "Протокол"

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:
Безкоштовна консультація швидку відповідь на Ваш юридичний питання допоможе зорієнтуватися в подальших діях.

Оголосіть власний тендер і отримаєте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів з усієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне і ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного і професійного виконавця для Вашої юридичної мети
4149
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст