Головна Блог ... Новини Вимога ТОВ про визнання недійсним власного рішення є неналежним способом захисту – КГС ВС Вимога ТОВ про визнання недійсним власного рішення...

Вимога ТОВ про визнання недійсним власного рішення є неналежним способом захисту – КГС ВС

Відключити рекламу
Вимога ТОВ про визнання недійсним власного рішення є неналежним способом захисту – КГС ВС - tn1_vimoga_tov_pro_viznannya_nediysnim_vlasnogo_rishennya_e_nenalegnim_sposobom_zahistu_kgs_vs_5cf4dc0975360.png

ТОВ в особі виконуючого обов'язки керівника-розпорядника майна боржника арбітражного керуючого звернулося до господарського суду з позовом до ТОВ та ТОВ-1 про визнання незаконним та скасування рішення загальних зборів учасників ТОВ, пише court.gov.ua

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, закрито провадження у справі в частині позовних вимог до ТОВ (процесуальне співпадіння позивача і відповідача в одній і тій самій особі); у задоволенні позовних вимог до ТОВ-1 відмовлено (спірні загальні збори були правомочними, а рішення прийняті дійсним учасником товариства, при цьому врахували, що позов про визнання недійсним рішення загальних зборів пред'являється до товариства, а не товариством до учасника товариства).

Постановою КГС ВС рішення судів попередніх інстанцій залишено без змін.

З огляду на положення ст. 147 ЦК України та ст. 53 Закону України “Про господарські товариства” (нормативні акти в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) колегія суддів зазначила, що володіння товариством часткою у своєму статутному капіталі є обмеженим як тимчасовістю (один рік з моменту придбання з обов'язком продажу частки або зменшення статутного капіталу), так і порядком корпоративного управління (неможливість голосування на загальних зборах цього товариства).

Володіння часткою товариством після однорічного строку не породжує у останнього будь-яких додаткових прав на таку частку, крім тих, які існували.

Згадайте новину: Якщо спір вичерпаний, то виконання арбітражного застереження неможливе

ВС звернув увагу, що учасником товариства не може бути саме товариство, навіть якщо воно придбало частку учасника, оскільки це суперечить сутності корпоративних правовідносин.

Колегією суддів наголошено, що відповідачем у справах про визнання недійсним рішення загальних зборів є господарське товариство, а не його окремі учасники (акціонери), оскільки відповідне рішення є результатом волевиявлення не окремого учасника, а загальних зборів учасників як органу товариства. Законодавство не передбачає захисту прав та законних інтересів господарського товариства у спосіб визнання недійсним свого ж рішення.

Згадайте новину:Позиція ВП ВС щодо умов передачі в оперативне управління майна комунальної власності

З текстом постанови КГС ВС у справі № 905/691/18 можна ознайомитися за посиланням:http://reyestr.court.gov.ua/Review/81910790

За повідомленням прес-служби суду

  • 2723

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2723

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст