Історія справи
Ухвала КАС ВП від 14.11.2019 року у справі №560/406/19

УХВАЛА13 листопада 2019 рокуКиївсправа №560/406/19адміністративне провадження №К/9901/30552/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Гончарової І. А.,суддів: Олендера І. Я., Ханової Р. Ф.,перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Хмельницькій області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019 у справі №560/406/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу,
УСТАНОВИЛ:05.11.2019 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Хмельницькій області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019.ОСОБА_1 звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просила визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 08.11.2018 №Ф-41477-17 зі сплати єдиного внеску у сумі ~money0~Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.04.2019 у задоволенні позову відмовлено.Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.04.2019 скасовано, прийнято нову постанову, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 08.11.2018 №Ф-41477-17 зі сплати єдиного внеску в сумі ~money1~
Судами попередніх інстанцій встановлено, що Головне управління ДФС у Хмельницькій області прийняло вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 08.11.2018 №Ф-41477-17, щодо сплати заборгованості з єдиного внеску, штрафів та пені, яка станом на 31.10.2018 складає ~money2~22.11.2018 ОСОБА_1 отримала вказану вимогу.Вирішуючи спір по суті, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що прийнята Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області вимога про сплату боргу (недоїмки) від 08.11.2018 №Ф-41477-17 на суму ~money3~ є протиправною та підлягає скасуванню.Головне управління ДФС у Хмельницькій області, не погодившись із судовим рішенням суду апеляційної інстанції, звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Сьмого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019 та залишити в силі рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.04.2019.Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.Згідн з пунком 2 частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з пунктом 24 частини 1 статті
4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить ~money4~ (стаття 7 Закону України "
Про Державний бюджет України на 2019 рік" від07.12.2017 № 2246-VIII).Отже, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ~money5~, відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України).З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення вбачається, що предметом позову у справі №560/406/19 є визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 08.11.2018 №Ф-41477-17 на суму ~money6~За таких обставин, з огляду на положення пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019 у справі №560/406/19 не підлягє касаційному оскарженню.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтею
333 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Хмельницькій області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.10.2019 у справі №560/406/19 відмовити.
Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач І. А. ГончароваСудді І. Я. ОлендерР. Ф. Ханова