Головна Блог ... Новини Суддя має право на вільне вираження своїх думок, але з моменту складення присяги він не повинен завдавати шкоди судової влади – ВРП Суддя має право на вільне вираження своїх думок, а...

Суддя має право на вільне вираження своїх думок, але з моменту складення присяги він не повинен завдавати шкоди судової влади – ВРП

Відключити рекламу
Суддя має право на вільне вираження своїх думок, але з моменту складення присяги він не повинен завдавати шкоди судової влади – ВРП - 3d09d87a7b96658fd60fc5d37616b733.jpeg

Вища рада правосуддя повідомила про доцільність розроблення для суддів правил спілкування у публічному просторі, зокрема, у соціальних мережах.

Як зазначила член ВРП Оксана Блажівська, суддя, як і кожен громадянин, має право на вільне вираження своїх думок.

«Водночас, з моменту складення присяги суддя бере на себе особливу ношу відповідальності та певні моральні обов’язки стосовно держави та суспільства. З огляду на це, є потреба чітко окреслювати межі висловлення своїх поглядів – щоб не завдати шкоди авторитету судової влади. Тож важливо досягти балансу», - підкреслила Оксана Блажівська.

Користуйтеся консультацією: Судимість за коментар у соцмережі

Правила спілкування суддів у публічному просторі та соціальних мережах, як розповіли у Раді правосуддя, мають базуватися на відомому Висновку № 25 Консультативної ради європейських суддів (КРЄС).

Нагадаємо, що 2 грудня 2022 року КРЄС ухвалила висновок № 25, в якому зосередила увагу на нормах поведінки суддів у соціальних мережах, ЗМІ та публічних дискусіях.

Зокрема, КРЄС зазначила, що судді повинні проявляти стриманість у висловленні своїх поглядів і думок за обставин, коли це може поставити під загрозу їх незалежність, неупередженість, гідність їхньої посади або поставити під загрозу авторитет судової влади.

Разом з тим, КРЄС підкреслила, що коли демократія, поділ влади чи верховенство права знаходяться під загрозою, кожен суддя має обов’язок виступити на захист незалежності судочинства та конституційного ладу.

Окремо КРЄС зосередила увагу на проблемах критики суддями інших суддів.

З повним текстом Висновку КРЄС № 25, переклад якого зробила «Судово-юридична газета», можна ознайомитися за посиланням.

Автор новини: В’ячеслав Хрипун

  • 1388

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1388

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст