Головна Блог ... Новини Не робіть свою дитину нещасною: які слова не можна говорити дітям Не робіть свою дитину нещасною: які слова не можна...

Не робіть свою дитину нещасною: які слова не можна говорити дітям

 • 0

 • 0

 • 65

Відключити рекламу

Виховання дитини - справа, до якої потрібно підходити відповідально. Оскільки дитяча психіка сильно відрізняється від того, як мислить і поводиться дорослий, розмовляти з малечею потрібно відповідно. УНІАН розбирався, які слова не можна говорити дітям.

Фрази, які не можна говорить дітям - думка фахівцівЯкі слова не можна говорити дітям - візьміть на заміткуПоговоримо про фінанси - чому не можна говорити дітям, що немає грошейФрази, які не можна говорить дітям - думка фахівців

Почнемо з однієї з найчастіших помилок батьків. Багато психологів сходяться в тому, що не можна говорити дітям фразу "Тут немає нічого твого". Так ви ніби показуєте дитині, що її кордони не мають для вас значення, а вона, своєю чергою, не почуватиметься в безпеці, адже будь-якої миті її можуть позбавити улюблених речей.

Також у топ фраз, яких варто уникати в спілкуванні з дитиною, входить "Ти можеш краще". Особливо, коли це підкріплюється вириванням аркушів із зошитів із домашнім завданням. До речі, ці слова шкодять не тільки стосункам із дітьми, їх не варто говорити і дорослим. Часто ми стараємося з усіх сил, а такі коментарі можуть знецінити зусилля, вкладені у виконання завдання.

Фахівці не рекомендують використовувати не тільки вищезгадані фрази. Так уже влаштована людська психологія, що не можна казати дітям і слова на кшталт "досить скиглити", "затули рота", "побережи мої нерви" тощо.

Які слова не можна говорити дітям - візьміть на замітку

Крім названих раніше фраз, є ще кілька, яких краще уникати в спілкуванні з дітьми, якщо ви хочете, щоб вони виросли повноцінними особистостями без багажу з комплексів і тотальної відсутності самоповаги. Психологи радять уникати таких слів:

"Відійди, я зроблю все сам(а)"."Ти себе в дзеркало бачив(ла)"."Тільки після моєї смерті"."Виростеш - зрозумієш""Виростеш - поговоримо"."Ось помру - зрозумієш"."Дівчатка (хлопчики) так себе не поводять"."У тебе нічого не вийде"."Будеш так поводитися - віддам у дитбудинок"."Якщо ще раз так зробиш, я ..."."Ти мене розчаровуєш"."Послав же Бог дитину"."Ти невдячна дитина"."Ти товстий (товста)".

Усі ці фрази просто розтоптують почуття дитини. Вона боятиметься показувати своє справжнє "я" навіть удома, що вже говорити про інтеграцію в суспільство. Пам'ятайте, що дитина - це не ваша власність, а особистість, яка розвивається і пізнає світ.

Поговоримо про фінанси - чому не можна говорити дітям, що немає грошей

Згадайте, скільки разів ви в дитинстві чули фразу "Ми тобі нічого не купимо, немає грошей"? І як ви себе при цьому почували? Чи зуміли ви досягти великого успіху і чи заробляєте великі гроші зараз?

Діти з огляду на вік не зовсім розуміють, як влаштований сучасний світ, як заробляються гроші і чому їх іноді може не вистачати. Але коли дитина постійно чує від батьків фразу "Ні, у нас немає грошей", вона думатиме, що раз у дорослих не виходить заробляти, то і вона в майбутньому цього не зможе. Часто люди, які часто чули цю фразу в дитинстві, просто переконані, що бідність і брак грошей - це нормально. А все тому, що вони на підсвідомому рівні вірять, що без великих грошей реалізуватися неможливо, тому не варто навіть намагатися.

Замість "у нас немає грошей" спробуйте сказати дитині: "Сьогодні в мене не вийде, ця річ виходить за рамки нинішнього бюджету. Давай ми прийдемо в магазин наступного місяця". Але тут важливо, щоб ваші слова не були порожньою обіцянкою.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 65

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 65

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст