Головна Блог ... Новини Як правильно закрити ФОП: інструкція для підприємців Як правильно закрити ФОП: інструкція для підприємц...

Як правильно закрити ФОП: інструкція для підприємців

Відключити рекламу
Як правильно закрити ФОП: інструкція для підприємців - bee966587d6133a8b664660fdc9d0f44.jpg
Якщо ви вирішили завершити підприємницьку діяльність, потрібно звернутись із відповідною заявою до державного реєстратора або ж подати заяву про припинення підприємницької діяльності в електронній формі, наприклад, через кабінет громадянина на Порталі Дія.
ФОП позбавляється статусу підприємця від дати внесення до ЄДР відповідного запису.
Державна реєстрація закриття ФОП не знімає з вас зобов’язань, які виникли у зв’язку з веденням підприємницької діяльності. Фактично ФОП все ще перебуває в органах ДПС на обліку як платник податків, що отримував прибуток від підприємницької діяльності.
Тож у разі закриття ФОП обов’язково потрібно:
Також, для припинення ФОП треба «обнулити» та закрити всі наявні підприємницькі рахунки шляхом подачі відповідної заяви до обслуговуючого банку.
До речі, перелік відкритих рахунків можна перевірити в Електронному кабінеті платника, в розділі «Облікові дані платника» — «Дані про банківські рахунки».
Також сформуйте виписку про рух коштів по всім рахункам з дати можливої податкової перевірки по день офіційного закриття ФОП.
Сам факт розпочатої процедури припинення підприємницької діяльності ФОП є приводом для проведення документальної позапланової перевірки платника податків щонайменше за 3 останні роки. Але тут враховуйте, що спочатку через карантин, а згодом через введення воєнного стану, тимчасово було припинено строк давності.
Подана заява про припинення підприємницької діяльності та подана ліквідаційна звітність — ще не означають повне закриття вашого ФОП. Оскільки після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. І лише проведення документальної перевірки буде підставою зняття ФОП з обліку в податковій та означатиме завершення процедури припинення підприємницької діяльності.
Однак не всі ФОПи проходять таку перевірку. Податківці використовуються своє право на проведення документальної позапланової перевірки, якщо вважають це за потрібне.
Але ви можете самостійно ініціювати проходження перевірки, якщо все ж бажаєте якомога швидше повністю знятися з обліку в податковій. Для цього потрібно написати до ДПС відповідну заяву. Пройти документальну позапланову перевірку — це ваше право.
Насамперед це може бути актуальним для тих, хто хоче переїхати до іншої країни для постійного проживання. У всіх інших випадках ініціювати перевірку самостійно підстав немає.
При проходженні перевірки потрібно будете надати податковій всі документи пов’язані з вашою підприємницькою діяльністю. І навіть у випадку, якщо ви закрили ФОП, але не плануєте самостійно ініціювати зняття з обліку — потрібні для перевірки документи зберігайте.
Зважайте, що термін протягом якого податковим органом приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема, при припиненні діяльності ФОП ПКУ не визначено. Тому варто завжди бути до цього готовим.
 
Користуйтеся консультацією: Блогер – коли реєструвати ФОП?
 

 • 998

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 998

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст