Головна Блог ... Новини Чи можна відмовитися від отримання повістки: пояснює адвокат Чи можна відмовитися від отримання повістки: поясн...

Чи можна відмовитися від отримання повістки: пояснює адвокат

 • 0

 • 0

 • 71

Відключити рекламу
Повістку можуть вручити навіть тим, кому не виповнилося 25 років / фото Гонтарь Владимир

Військовозобов’язаний не має права відмовитися від отримання повістки, якщо вона вручається на законних підставах. Про це в коментарі "Суспільному" розповів адвокат Роман Ухов.

За його словами, якщо повістка вже заповнена і дані в ній відповідають дійсності, відмова від її отримання буде кваліфікована як порушення законодавства про мобілізацію. Працівники ТЦК та поліція зафіксують цей факт. Правоохоронці складуть відповідний протокол і можуть навіть затримати людину та доставити її до відділку поліції чи до ТЦК. 

"Скласти відповідний адміністративний протокол затримання. Копії якого вручаються цій людині. І вона буде притягуватися до відповідальності. Ця відповідальність передбачена у вигляді штрафу. Депутатами вже ухвалено відповідний закон про збільшення штрафів. Відповідальність складатиме штраф у вигляді від 17 до 25 тисяч гривень", – розповів адвокат Роман Ухов.

Разом з тим громадянин, звісно, має право оскаржити затримання. Особливо, якщо правоохоронці самі порушать процедуру.

Адвокат наголошує, що все вищезазначене в повній мірі стосується і громадян молодших за 25 років.

"Вони, відповідно закону, теж військовозобов’язані. Вони повинні носити при собі актуальний військовий документ, це приписне, це тимчасове посвідчення, що в них є. Вони зобов’язані з собою носити паспорт. Вони також будуть зобов’язані оновити свої дані або стати на облік, пройти ВЛК, якщо необхідно. Бо закон на них покладає такий обов’язок", – каже він.

Роман Ухов також зауважує, що вручення повістки має фіксуватися на камеру. При цьому працівник ТЦК повинен мати при собі наказ чи розпорядження начальника ТЦК про те, що він уповноважений перевіряти документи і вручати повістки.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, відучора в Україні запрацював спеціальний застосунок "Резерв+", в якому військовозобов’язані можуть оновити свої облікові дані. За перший день це зробили близько 150 тисяч українців.

Як і раніше, жінки-медики теж мають обов’язково стати на облік у ТЦК. Представниці професій, споріднених з військовими спеціальностями, можуть стати на облік за своїм бажанням. Разом з тим відповідно до закону мобілізація жінок в Україні можлива лише на добровільній основі. Навіть жінок-медиків не можуть мобілізувати без їхньої згоди.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 71

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 71

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст