Розраховуєш на страхову виплату - спочатку тест на витривалість або "біг з перешкодами"...

26.08.2020 | Автор: Зибінська Галина Вікторівна
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Розраховуєш на страхову виплату - спочатку тест на витривалість або "біг з перешкодами"... - 0_07128500_1598444675_5f465483116d3.jpg

Заява про притягнення до адміністративної відповідальності за ненадання відповіді на адвокатський запит – дієвий інструмент в роботі адвоката при збиранні доказів!

Адвокат направляє в страхову компанію адвокатський запит з проханням надати копії документів, а та в свою чергу відписується: «Ви можете ознайомитись з документами в нашому офісі, приїжджайте, ознайомлюйтесь»…….. зустрічались з таким? Мені довелося.

Чи не щодня кожен адвокат в своїй роботі займається збиранням доказів по справі шляхом написання адвокатського запиту в різні установи з метою отримання тієї чи іншої інформації або копії документів, тощо.

Особисто я, як адвокат, вважаю, що більш дієвим методом отримання інформації - є направлення адвокатського запиту, аніж запиту на отримання інформації від імені клієнта, як фізичної особи, оскільки строк на відповідь адвокату складає п’ять днів, а на запит фізичної особи – тридцять! Різниця є, але не тільки в строках. За ненадання або несвоєчасне надання відповіді на адвокатський запит, про що я обов’язково нагадую в своєму запиті, частиною 5 статті 212-3 КУПАП передбачена адміністративна відповідальність, а це все таки штраф, який лягає на плечі керівника установи.

Ну все це зрозуміло, а тепер ближче до справи.

За правовою допомогою до мене звернувся потерпілий в ДТП. Справа не проста, оскільки внаслідок ДТП є потерпілі з тілесними ушкодженнями середньої тяжкості, і це вже кримінальна справа, а тут ще й страхова компанія вкрай важко йде на контакт.

Так, потерпілий, в передбачені законом строки звернувся до страхової компанії, в якій винуватець ДТП застрахував свою цивільно-правову відповідальність, з заявою про виплату страхового відшкодування – майнової шкоди, завданої автомобілю в результаті ДТП. Страхова компанія, на підставі вказаної заяви, замовила автотоварознавче дослідження пошкодженого авто і навіть в телефонному режимі повідомила потерпілому про нараховану суму страхового відшкодування, але сума виявилась настільки незначною, що ми з моїм клієнтом засумнівались в правомірності проведених розрахунків.

Так, для ознайомлення з експертним висновком, мною і було направлено на адресу страхової компанії адвокатський запит з проханням надати копію такого висновку, і як ви вже здогадались, у відповідь я отримала «запрошення» в офіс страхової компанії, який до речі знаходиться в 140 км. від мого робочого місця, - «Приїжджайте - знайомтесь».

Перечитавши вкотре вказаного листа, я зрозуміла, що не помилилась, - мене, як адвоката, таки послали на всі чотири….!

Порадившись з Головою нашої Ради адвокатів Чернігівської області Галиною Олександрівною, я склала заяву про притягнення генерального директора страхової компанії до адміністративної відповідальності за ненадання відповіді на адвокатський запит, відправила на адресу Ради, та й почала вже шукати інший спосіб отримання експертного висновку (шляхом витребування через суд), аж тут несподіванка – телефонний дзвінок від страхової компанії……. Думаєте мені погрожували чи влаштували скандал….? Ні, мене дуже чемно попросили відкликати заяву і в той же день я отримала на свою електронну адресу копію всіх витребуваних документів!

Заяву свою я таки відкликала, зважаючи на поведінку страхової компанії, адже я отримала матеріал для подальшої роботи, а директор страхової компанії, я сподіваюсь, на майбутнє буде більш обачною, завіряючи власним підписом подібного роду «відписки».

Ще хотілося б загострити увагу колег-адвокатів з приводу оформлення самого адвокатського запиту і додатків до нього, щоб не отримати відмову з формальних підстав, а то я, в минулому працюючи на підприємстві ще юристом, частенько любила відмовляти адвокатам на їх запити з причини не засвідчення зворотної сторони ордера…)))

  • копію адвокатського ордера (не важливо, чи то старого зразка, чи сформованого в реєстрі) необхідно засвідчити власним підписом з обох боків (на зворотному боці ставте прочерк, як доказ відсутності обмежень в правах адвоката),
  • адресувати запит потрібно на ім’я керівника установи, а не просто на саму компанію, оскільки до адміністративної відповідальності притягається керівник, як фізична особа, а не підприємство, як юридична;
  • підписуйте запит власноручно (факсимільний підпис використовувати не варто);
  • засвідчуйте копії документів «згідно з оригіналом», а не «копія вірна» чи щось таке….

І на завершення, якщо комусь потрібен зразок адвокатського запиту, заяви про притягнення до адміністративної відповідальності за ненадання відповіді на адвокатський запит або заяви про відкликання, пишіть мені на електронку, з задоволенням поділюсь.

Успіхів всім в роботі!!!

Автор консультації: адвокат,

Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 068 654-55-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

1302
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ
1