Головна Сервіси для юристів ... Закони Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією Стаття 28. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки Стаття 28. Інформаційна система забезпечення хіміч...

Стаття 28. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки

Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією (ЗМІСТ) Інші закони
  • 455

    Переглядів

  • 455

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки створюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення хімічної безпеки, з метою забезпечення обліку, звітності, узагальнення та аналізу інформації у сфері забезпечення хімічної безпеки, інформаційного забезпечення центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, суб’єктів господарювання та громадян України, а також іноземних юридичних осіб, іноземців та осіб без громадянства для практичного визначення та реалізації заходів щодо мінімізації загроз хімічній безпеці та контролю ризиків.

    2. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки - це комплекс інформаційних технологій та технологічних засобів надання, оброблення, збереження, захисту та оприлюднення інформації у сфері забезпечення хімічної безпеки в електронному вигляді та інформації, що міститься у відповідних електронних базах даних.

    3. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки є функціональним модулем загальнодержавної екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до екологічної інформації.

    4. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки є державною власністю. Ведення інформаційної системи у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією здійснюється на основі програмного забезпечення, що забезпечує його сумісність і взаємодію з іншими базами даних та інформаційними системами.

    5. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки складається із підсистем звітності, надання адміністративних послуг, переліків і реєстрів.

    6. Підсистема звітності забезпечує отримання, аналіз та узагальнення інформації про:

    1) небезпечні властивості хімічних речовин, що виробляються, імпортуються або надаються на ринку, а також про відповідні наявні результати проведеної оцінки безпечності хімічної речовини;

    2) обсяги хімічної продукції, що виробляється, імпортується або надається на ринку;

    3) встановлені гігієнічні та/або екологічні нормативи для хімічних речовин;

    4) виявлені хімічні інциденти та відповідні заходи реагування чи про заходи щодо захисту здоров’я людини та/або довкілля;

    5) результати здійснення моніторингу довкілля;

    6) результати державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

    7) результати здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці;

    8) зупинені, виведені з експлуатації або зруйновані об’єкти, на яких вироблялася, використовувалася або зберігалася хімічна продукція чи її відходи;

    9) сучасні новітні технології виробництва, використання, утилізації та/або видалення хімічних речовин та відходів хімічної продукції, а також про альтернативи для заміщення хімічних речовин, що є постійним джерелом загроз хімічній безпеці.

    7. Підсистема надання адміністративних послуг забезпечує отримання суб’єктами господарювання адміністративних послуг та документів дозвільного характеру.

    8. Підсистема переліків та реєстрів включає:

    1) реєстр загроз хімічній безпеці;

    2) Державний реєстр хімічних речовин;

    3) реєстр класифікації небезпек та елементів інформації про небезпеку хімічної продукції;

    4) перелік особливо небезпечних хімічних речовин, що виводяться з ринку;

    5) перелік отруйних хімічних речовин;

    6) перелік хімічних речовин подвійного використання;

    7) реєстр цільових об’єктів;

    8) перелік особливо небезпечних хімічних речовин;

    9) перелік хімічних речовин, що становлять неконтрольований ризик для здоров’я людини та/або довкілля, що неможливо контролювати, виробництво, використання або обіг яких обмежується;

    10) реєстр зупинених, виведених з експлуатації або зруйнованих об’єктів, на яких вироблялася, використовувалася або зберігалася хімічна продукція або її небезпечні відходи;

    11) реєстр сучасних новітніх технологій виробництва, використання, утилізації та/або видалення хімічних речовин;

    12) реєстр заміщення альтернативних хімічних речовин, що є постійним джерелом загроз хімічній безпеці;

    13) інші реєстри та переліки хімічних речовин (хімічної продукції), що створюються відповідно до законодавства.

    9. Інформаційна система забезпечення хімічної безпеки містить відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом і функціонує відповідно до законодавства про інформацію, про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах, про державну таємницю та про захист персональних даних.

    10. Порядок створення та адміністрування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки визначається Кабінетом Міністрів України.

    11. Доступ до інформації, що міститься в Інформаційній системі забезпечення хімічної безпеки, здійснюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення хімічної безпеки.

    Попередня

    28/83

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст