Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Регламент Верховної Ради України Стаття 3. Відкритість і гласність роботи Верховної Ради Стаття 3. Відкритість і гласність роботи Верховної...

Стаття 3. Відкритість і гласність роботи Верховної Ради

Про Регламент Верховної Ради України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 754

    Переглядів

  • 754

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Засідання Верховної Ради є відкритими і гласними, крім випадків, установлених Конституцією України та цим Регламентом.

    2. Відкритість засідань Верховної Ради забезпечується шляхом доступу до них будь-яких осіб, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до відкритих засідань визначається розпорядженням Голови Верховної Ради України.

    {Частина друга статті 3 в редакції Закону № 1170-VII від 27.03.2014 }

    3. Представники суб’єктів у сфері медіа, журналісти акредитуються при Верховній Раді на певний строк або на весь строк поточного скликання Верховної Ради відповідно до Закону України "Про інформацію" в порядку, визначеному відповідним Положенням, яке затверджується Головою Верховної Ради України. Акредитація проводиться відповідним структурним підрозділом Апарату Верховної Ради. Апарат Верховної Ради може надавати акредитованим представникам суб’єктів у сфері медіа матеріали, які надаються народним депутатам, крім тих, про нерозголошення чи ненадання яких у встановленому порядку прийнято відповідне рішення на підставі закону.

    {Частина третя статті 3 в редакції Закону № 1170-VII від 27.03.2014 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2849-IX від 13.12.2022 }

    {Частину четверту статті 3 виключено на підставі Закону № 1170-VII від 27.03.2014 }

    5. Гласність засідань Верховної Ради забезпечується шляхом їх трансляції в лінійних аудіовізуальних медіа, публікації стенографічних бюлетенів засідань Верховної Ради, її рішень у Відомостях Верховної Ради України, газеті "Голос України" та інших виданнях Верховної Ради, а також шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Час, обсяг, форма трансляції, обсяг друку визначаються відповідно до закону цим Регламентом, окремими постановами Верховної Ради.

    Верховна Рада надає інформацію за запитами відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Розгляд та надання відповіді на запити на інформацію забезпечуються Апаратом Верховної Ради.

    {Частину п'яту статті 3 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1170-VII від 27.03.2014 }

    {Частина п'ята статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2849-IX від 13.12.2022 }

    6. Державне підприємство "Парламентський телеканал "Рада" або його правонаступник, за умови наявності у нього ліцензії на мовлення, забезпечує у повному обсязі у прямому ефірі трансляцію відкритих пленарних засідань Верховної Ради України, трансляцію щоденних (у дні пленарних засідань та проведення "години запитань до Уряду") та щотижневих програм із забезпеченням рівної участі в них представників депутатських фракцій (депутатських груп) та позафракційних народних депутатів України. У разі встановлення у період дії воєнного стану в Україні обмежень щодо здійснення прямої трансляції відкритих пленарних засідань Верховної Ради України в інтересах національної безпеки та/або з метою забезпечення заходів безпеки Верховної Ради України, виконання рішень та нормативно-правових актів щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану відкриті пленарні засідання Верховної Ради України, щоденні (у дні пленарних засідань та проведення "години запитань до Уряду") та щотижневі програми із забезпеченням рівної участі в них представників депутатських фракцій (депутатських груп) та позафракційних народних депутатів України транслюються державним підприємством "Парламентський телеканал "Рада" у запису в день проведення відповідного пленарного засідання чи у вигляді створеної програми, а якщо це неможливо - у перший тиждень трансляції Державним підприємством "Парламентський телеканал "Рада" програм згідно з розкладом після дня проведення пленарного засідання чи створення відповідної програми:

    {Абзац перший частини шостої статті 3 в редакції Закону № 2849-IX від 13.12.2022 }

    1) складення присяги народними депутатами;

    2) відкриття сесії Верховної Ради;

    3) розгляд організаційних питань першої сесії Верховної Ради нового скликання;

    4) розгляд питання про обрання, відкликання Голови Верховної Ради України, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України;

    5) розгляд питання про надання згоди на призначення Президентом України Прем'єр-міністра України;

    {Пункт 5 частини шостої статті 3 в редакції Закону № 2600-VI від 08.10.2010 }

    6) складення присяги Українському народові новообраним Президентом України на урочистому засіданні Верховної Ради;

    7) заслуховування щорічних та позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

    8) проведення "години запитань до Уряду";

    9) проведення парламентських слухань;

    10) засідання з питання про відповідальність Кабінету Міністрів України;

    11) розгляд інших питань згідно з рішенням Верховної Ради.

    Попередня

    62/304

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст