Стаття 11. Кваліфікація когенераційних установок

Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (ЗМІСТ) Інші закони
  • 403

    Переглядів

  • 403

    Переглядів

  • Додати в обране

    Когенераційні установки можуть бути визнані кваліфікованими, якщо вони є високоефективними когенераційними установками, за результатами розрахунків економії первинної енергії, проведених відповідно до методики визначення ефективності процесу когенерації, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (крім питань забезпечення енергоефективності будівель та інших споруд). Еталонні значення ефективності когенераційних установок із строком використання більше 10 років фіксуються на рівні еталонних значень для установок із строком використання 10 років.

    {Частина перша статті 11 в редакції Закону № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Кваліфікацію когенераційних установок здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Строк дії кваліфікації становить один рік. Кваліфікація когенераційної установки, яка вперше введена в експлуатацію, провадиться за проектними даними та результатами випробувань когенераційної установки на експлуатаційних режимах. Кваліфікація когенераційної установки на кожний наступний рік після спливу строку її попередньої кваліфікації здійснюється за фактичними показниками експлуатації когенераційної установки за попередні 12 місяців.

    {Частина друга статті 11 із змінами, внесеними згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Кваліфікація когенераційної установки (далі - кваліфікація) проводиться на безоплатній основі за результатами розгляду заяви власника (користувача) когенераційної установки або уповноваженої ним особи (далі - заявник), на підставі технічної інформації про когенераційну установку та розрахунку економії первинної енергії.

    {Статтю 11 доповнено частиною третьою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Розрахунок економії первинної енергії проводиться власником (користувачем) когенераційної установки відповідно до методики визначення ефективності процесу когенерації.

    {Статтю 11 доповнено частиною четвертою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Кваліфікація когенераційної установки є електронною публічною послугою та підтверджується свідоцтвом про кваліфікацію когенераційної установки (далі - свідоцтво) в електронному вигляді відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

    {Статтю 11 доповнено частиною п'ятою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Форми заяви про проведення кваліфікації когенераційної установки, свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки, рішення про відмову у наданні свідоцтва та форма подання технічної інформації про когенераційну установку затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (крім питань забезпечення енергоефективності будівель та інших споруд).

    {Статтю 11 доповнено частиною шостою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Заява про проведення кваліфікації когенераційної установки повинна містити інформацію про:

    прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця або найменування суб’єкта господарювання, який є власником (користувачем) когенераційної установки, його місцезнаходження;

    найменування та тип енергетичного обладнання, що входить до складу когенераційної установки;

    адресу розташування когенераційної установки.

    {Статтю 11 доповнено частиною сьомою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Технічна інформація про когенераційну установку, яка експлуатується або вперше введена в експлуатацію, повинна містити інформацію про:

    адресу розташування когенераційної установки;

    найменування та тип енергетичного обладнання, що входить до складу когенераційної установки;

    дату введення когенераційної установки в експлуатацію;

    функціональну схему когенераційної установки та її опис;

    результати випробувань когенераційної установки на експлуатаційних режимах (для когенераційної установки, яка вперше введена в експлуатацію);

    види палива/енергії, включаючи вторинні енергетичні ресурси, що використовуються когенераційною установкою та згідно з якими диференційовано контрольні значення ефективності для окремого виробництва електричної енергії і теплової енергії, обсяги їх витрат;

    обсяги електричної та теплової енергії, вироблені когенераційною установкою та відпущені в мережі;

    встановлену потужність (електричну/теплову) та коефіцієнт корисної дії (електричний/тепловий) когенераційної установки;

    рівень напруги підключення;

    питомі витрати умовного палива на відпущену електричну енергію (теплову енергію);

    собівартість виробництва 1 гігакалорії теплової енергії та 1 кіловат-години електричної енергії.

    {Статтю 11 доповнено частиною восьмою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Свідоцтво або рішення про відмову у наданні свідоцтва (з обґрунтуванням підстав) на безоплатній основі надається заявникові не пізніше 30 календарних днів з дня реєстрації заяви у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

    {Статтю 11 доповнено частиною дев'ятою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Підставою для відмови у наданні свідоцтва є:

    невідповідність вимогам, встановленим відповідно до цієї статті до кваліфікаційних показників;

    подання неповного пакета документів, необхідних для проведення кваліфікації;

    виявлення у документах, поданих заявником, недостовірних відомостей.

    {Статтю 11 доповнено частиною десятою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    У разі усунення недоліків, які стали підставою для відмови у наданні свідоцтва, заявник може повторно подати заяву до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

    {Статтю 11 доповнено частиною одинадцятою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Рішення про відмову у наданні свідоцтва або несвоєчасне прийняття рішення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, щодо надання або відмови у наданні свідоцтва може бути оскаржено в судовому порядку.

    {Статтю 11 доповнено частиною дванадцятою згідно і Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Попередня

    11/16

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст