0
0
2991
Нещодавно - 11 липня, депутати проголосували за прийняття законопроекту “Про державну реєстрацію геномної інформації людини”. Наразі проект цього закону очікує підпису Президента.
Геномна інформація людини (далі - ГІЛ) - це відомості про генетичні ознаки людини. Фактично, генетичні ознаки - це суто персональні дані, за якими можна ідентифікувати кожного з нас. Вони індивідуальні і унікальні - тому так важливі, для рівня сьогоднішнього розслідування і пошуку злочинців, або пошуку безвісно зниклих осіб, впізнання загиблих для знаходження їх рідних.
Вроджені або набуті генетичні ознаки, отримуються в результаті аналізу біологічної проби, взятої у певної особи, зокрема хромосомного аналізу, аналізів дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) або рибонуклеїнової кислоти (РНК), чи аналізу іншого компоненту, що уможливлює отримання аналогічної інформації.
На сьогодні, єдиний нормативний акт, який передбачає збір ДНК-профілів, це є наказ МВС України від 10 вересня 2009 року № 390 «Про затвердження Інструкції з організації функціонування криміналістичних обліків експертної служби МВС».
ДНК-профілі, отримуються під час експертиз у визначених експертних установах з біозразків отриманих під час огляду місця події чи проведення інших слідчих дій, оперативно-розшукових заходів. Фактично, наразі постало питання врегулювання на законодавчому рівні порядку обов’язкової та добровільної державної реєстрації ГІЛ - що і стало метою прийняття нового закону.
Вспомните новость: Верховный суд Китая позволил ИИ выносить приговоры
Що ж передбачає прийнятий законопроект №4265:
Згадайте новину: Підсистема Касандра, єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, електронна система нотаріату та інші цифрові новації Мін’юсту
Треба сказати, що наявність такого реєстру ГІЛ має кардинально спростити пошук та ідентифікацію осіб. В інших країнах вже давно використовуються такі бази. Наприклад, в Китаї поліція виявила злочинця, який пограбував квартиру, тільки завдяки плямам крові роздавленого на стіні комара.
З одного боку, можна виключно позитивно оцінити таке нововведення, адже це стане незамінним інструментом для криміналістики та в інших життєво важливих сферах. З іншого боку, головне, щоб наступним кроком не стало впровадження загальнообов’язкової реєстрації ГІЛ, як наприклад, в КНР.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
87
Коментарии:
0
Просмотров:
14
Коментарии:
0
Просмотров:
154
Коментарии:
0
Просмотров:
552
Коментарии:
0
Просмотров:
534
Коментарии:
1
Просмотров:
412
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.