Главная Блог ... Новости Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують роботодавці Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни...

Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують роботодавці

Отключить рекламу
 - tn1_0_51216600_1565798974_5d54323e7d10c.jpg

У історії незалежної України було чотири невдалі спроби прийняти три версії нового Трудового кодексу, йдеться в повідомленні Федерація роботодавців України на сторінці у Facebook.

Існуючий давно застарів. У нього вносилося багато правок, але масштабного оновлення так і не відбулося.

Ще починаючи з 2001 р. за підтримки Міжнародної організації праці розпочалася робота з підготовки реформування трудового законодавства. За цей час змінилось 9 міністрів соціальної політики, 4 голів комітету соціальної політики.

Останній варіант - законопроект №1658 - вже декілька років чекає розгляду у другому читанні у ВР.

Згадайте новину: Керівник під час відпустки підписує документи: чи є це порушенням?

Сьогодні роботодавці зібралися для обговорення проекту нового Трудового Кодексу України вже з Галина Третьякова (Tretyakova Galina), новообраним депутатом від «Слуги Народу», яку провладна партія визначила як імовірного очільника Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

У зустрічі взяли участь представники великих компаній - членів ФРУ, які серед Kyivstar, Ukrlandfarming PLC, Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia, Крюківський вагонобудівельний завод, Метінвест, Харківський плитковий завод, "Єврокар" та багатьох інших.

Відкриваючи зустріч, Голова Ради ФРУ Dmytro Oliinyk зазначив, що ФРУ ще з часу створення було залучено до участі у переговорному процесі з обговорення проектів ТК. І роботодавці вважають, що жоден із них не забезпечував розширення можливостей колективно-договірного регулювання трудових відносин. Ці проекти ще більше зарегульовували їх на рівні закону, що створює основу для ще більшої тінізації трудових відносин.

Той факт, що всі проекти Трудового кодексу у сукупності 18 років пролежали під сукном, означає, що в них не залишилося нічого реформаторського, підкреслила Наталія Гостєва, директор Департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ.

Тож роботодавці пропонують:

Позбавитись атавізмів радянського кодексу 70-х років, коли було встановлено презумпцію винуватості роботодавця. Адже зараз у разі неоднозначного трактування закону він є вимушеним доводити свою невинність не скоївши відповідно до закону ніякого злочину.
Зробити роботодавця і працівника рівними суб’єктами трудових відносин.
Мінімізувати патерналізм трудового законодавства. У ТК є доволі спірні з точки зору корисності соціальних гарантії та пільг досить широким категоріям працівників. Пропонується перенести деякі з них на рівень колективних угод і договорів. Це посилить і роль профспілок, їх значимість у процесі колективного регулювання трудових відносин.
«Заборонну» функцію профспілок, у першу чергу при звільненні працівників, слід замінити консультаціями та переговорами відповідно до міжнародних трудових стандартів.
Передбачити норми, спрямовані на боротьбу з незадекларованими трудовими відносинами, що використовуються так званими «чорними роботодавцями», створити умови для підприємницької зайнятості.

Дійшли згоди, що новий проект ТК має стати гнучким та динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України. Федерація збиратиме ключові пропозиції великих компаній щодо прогресивних форм і методів осучаснення трудових відносин.

Згадайте новину: ДРС категорично проти ініціатив Мінсоцполітики щодо ФОП, зважаючи на ризики для економіки України

Також домовилися провести окремі зустрічі щодо питань реформування системи соціального страхування, у тому числі щодо листків непрацездатності та реформування пенсійного забезпечення за списками №1, 2 (профпенсії).

 • 6591

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 6591

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст