Головна Блог ... Новини Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують роботодавці Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни...

Українцям готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують роботодавці

Відключити рекламу
 - tn1_0_51216600_1565798974_5d54323e7d10c.jpg

У історії незалежної України було чотири невдалі спроби прийняти три версії нового Трудового кодексу, йдеться в повідомленні Федерація роботодавців України на сторінці у Facebook.

Існуючий давно застарів. У нього вносилося багато правок, але масштабного оновлення так і не відбулося.

Ще починаючи з 2001 р. за підтримки Міжнародної організації праці розпочалася робота з підготовки реформування трудового законодавства. За цей час змінилось 9 міністрів соціальної політики, 4 голів комітету соціальної політики.

Останній варіант - законопроект №1658 - вже декілька років чекає розгляду у другому читанні у ВР.

Згадайте новину: Керівник під час відпустки підписує документи: чи є це порушенням?

Сьогодні роботодавці зібралися для обговорення проекту нового Трудового Кодексу України вже з Галина Третьякова (Tretyakova Galina), новообраним депутатом від «Слуги Народу», яку провладна партія визначила як імовірного очільника Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

У зустрічі взяли участь представники великих компаній - членів ФРУ, які серед Kyivstar, Ukrlandfarming PLC, Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia, Крюківський вагонобудівельний завод, Метінвест, Харківський плитковий завод, "Єврокар" та багатьох інших.

Відкриваючи зустріч, Голова Ради ФРУ Dmytro Oliinyk зазначив, що ФРУ ще з часу створення було залучено до участі у переговорному процесі з обговорення проектів ТК. І роботодавці вважають, що жоден із них не забезпечував розширення можливостей колективно-договірного регулювання трудових відносин. Ці проекти ще більше зарегульовували їх на рівні закону, що створює основу для ще більшої тінізації трудових відносин.

Той факт, що всі проекти Трудового кодексу у сукупності 18 років пролежали під сукном, означає, що в них не залишилося нічого реформаторського, підкреслила Наталія Гостєва, директор Департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ.

Тож роботодавці пропонують:

Позбавитись атавізмів радянського кодексу 70-х років, коли було встановлено презумпцію винуватості роботодавця. Адже зараз у разі неоднозначного трактування закону він є вимушеним доводити свою невинність не скоївши відповідно до закону ніякого злочину.
Зробити роботодавця і працівника рівними суб’єктами трудових відносин.
Мінімізувати патерналізм трудового законодавства. У ТК є доволі спірні з точки зору корисності соціальних гарантії та пільг досить широким категоріям працівників. Пропонується перенести деякі з них на рівень колективних угод і договорів. Це посилить і роль профспілок, їх значимість у процесі колективного регулювання трудових відносин.
«Заборонну» функцію профспілок, у першу чергу при звільненні працівників, слід замінити консультаціями та переговорами відповідно до міжнародних трудових стандартів.
Передбачити норми, спрямовані на боротьбу з незадекларованими трудовими відносинами, що використовуються так званими «чорними роботодавцями», створити умови для підприємницької зайнятості.

Дійшли згоди, що новий проект ТК має стати гнучким та динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України. Федерація збиратиме ключові пропозиції великих компаній щодо прогресивних форм і методів осучаснення трудових відносин.

Згадайте новину: ДРС категорично проти ініціатив Мінсоцполітики щодо ФОП, зважаючи на ризики для економіки України

Також домовилися провести окремі зустрічі щодо питань реформування системи соціального страхування, у тому числі щодо листків непрацездатності та реформування пенсійного забезпечення за списками №1, 2 (профпенсії).

 • 6601

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 6601

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст