0
0
2797
Конституційний Суд України є єдином органом конституційної юрисдикції в Україні та вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає оффіційне тлумачення Конституції України та законів України. Відповідно до статті 118 Конституції України КС України складається з 18 суддів, які призначаються за квотою по шість суддів Президентом України, Верховною Радою України та з'їздом суддів України.
24 лютого 2014 року на революційній хвилі Верховною Радою України була прийнята безпрецедентна Постанова № 775-VII «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді».
Порушенням присяги суддями КС України Верховна Рада України назвала прийняття рішення від 30 вересня 2010р. № 20-рп/2010 (повернення України до Конституції 1996), рішення від 29 травня 2013р. №2-рн/2013 ( унеможливлення проведення виборів у м. Києві та до Тернопільської обласної ради) та рішення від 25 січня 2012 року (надано дозвіл КМ України регулювати рівень соціальних виплат).
Відповідно до ст. 126 Конституції України Верховна Рада України достроково припинила повноваження та звільнила з посад у зв’язку з порушенням присяги суддів Конституційного суду: Овчаренка В’ячеслава Андрійовича ( з 18 липня 2013р. Голова Конституційного суду України), Головіна Анатолія Сергійовича, Колоса Михайла Івановича, Маркуш Марію Андріївну, Пасенюка Олександра Михайловича.
13 березня 2014р. після декількох спроб Верховна Рада України за своєю квотою призначила нових суддів КС України: Мельника Миколу Івановича ( члена Вищої ради юстиції у 2000-2006рр., Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – у 2008-2009рр.), Сліденка Ігоря Дмитровича (головного консультанта відділу теорії і практики законотворчої діяльності Інституту законодавства Верховної Ради України у 2010-2014рр.,), Саса Сергія Володимировича (депутата, заступника голови фракції «Батьківщина») та Шевчука Станіслава Володимировича (професора Національного університету «Києво-Могилянська академія»). Перелічені судді КС України склали присягу в той самий день на пленарному засіданні ВРУ і приступили до виконання повноважень.
Дві посади судді за квотою Верховної Ради України залишились вакантними.
11 червня 2014р. Вищий адміністративний суд України ухвалив постанову у справі № 800/134/14, якою визнав незаконною Постанову ВРУ "про реагування на факти порушення суддями КС України присяги судді" від 24 лютого 2014р. в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О. М. у зв’язку з порушенням присяги судді, а також зобов’язав ВРУ розглянути заяву Пасенюка О. М. про відставку з посади судді КС України
25 червня 2014р. голова КС України Баулін Ю. В. проінформував Конституційний суд України про видане ним Розпорядження № 219/14 від 24 червня 2014р., відповідно до якого Пасенюк О. М. приступив до виконання повноважень судді КС України з 23 червня 2014р.
Суддя Пасенюк О. М. цим не обмежився і отримав у ВАСУ Додаткову постанову від 27 червня 2014р. у справі № 800/134/14, яка передбачає безсуб’єктне зобов’язання «вчинити дії щодо поновлення Пасенюка Олександра Михайловича на посаді судді Конституційного Суду України з 24 лютого 2014р» та допускає негайне виконання у поновленні на посаді з 24 лютого 2014р.
Дотепер не відома доля суддів КС України Бауліна Юрія Васильовича та Вдовіченко Сергія Леонідовича, яких ВРУ у постанові № 775-VII від 24 лютого 2014р. пропонує в. о. Президента України достроково припинити повноваження та звільнити з посад суддів. Судячи із розпорядження Бауліна Ю.В. про початок виконання повноважень звільненим ВРУ Пасенюком О. М., так просто посади ці судді не залишать.
У цій же постанові ВРУ також пропонувала XII позачерговомуз’їзду суддів достроково припинити повноваження та звільнити з посад п’ять суддів КС України призначених за квотою з"їзду суддів. Зокрема це судді КС України Бринцев В. Д., Гультай М. М., Запорожець М. П., Сергейчук О. А. та Шаптал Н. К., які спочатку написали заяви про звільнення, проте під час проведення з'їзду суддів головуючий В. Онопенко повідомив, що всі ці п’ять судів КС України відкликали свої заяви про звільнення. Питання звільнення таких суддів КС України на підставі "порушення ними присяги судді" з'їзд чомусь розглядати не став і взагалі відклав це питання на невизначений термін
18 червня 2014р. Вищий адміністративний суд України визнав протиправним звільнення судді КС України Овчаренка В. А. Верховною Радою України, обґрунтовуючи своє рішення недотриманням ВРУ спеціальної процедури, яка передбачена актом КС України при звільненні судді КС України. ( справа № 800/119/14, головуюча суддя Зайцева М. П.)..
В Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42014000000000054 від 03 березня 2014р. містить запис про досудове розслідування з приводу перевірки наявності чи відсутності в діях суддів КС України складу злочину при ухваленні рішень КС України, зазначених в Постанові ВРУ № 775-VII «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді».
За конституційним поданням 76 депутатів ВРУ КС України також належить визначити відповідність Конституції України положень ЗУ "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", конституційне провадження з цього питання вже почалось.
Згадайте новину: Небезпечна гра голови СБУ Наливайченка розпочалась
Верховний Суд України проти люстрації?
Суддя Пасенюк О. М. поновлюється на посаді юридично безапеляційно. Нова влада не реагує.
Спостерігайте подію: Люстрація суддів або неконституційність ЗУ "Про відновлення довіри до судової влади в Україні"
Пропонується обговорити на юридичній дискусії законність Постанови ВРУ № 775-VII та дати оцінку постановам ВАСУ щодо суддів КС України, а також подальшу перспективу формування складу КС України.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
195
Коментарии:
0
Просмотров:
328
Коментарии:
0
Просмотров:
295
Коментарии:
0
Просмотров:
566
Коментарии:
0
Просмотров:
416
Коментарии:
0
Просмотров:
421
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.