Суддя Пасенюк О. М. поновлюється на посаді юридично безапеляційно. Нова влада не реагує.

04.07.2014    Переглядів:  1088
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Колишній голова Вищого адміністративного суду України та суддя Конституційного суду України Пасенюк Олександр Михайлович діє юридично дуже грамотно та агресивно.

Як відомо 11 червня 2014р. постанова ВРУ «Про реагування на факти порушення суддями КС України присяги судді» від 24 лютого 2014р. в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О. М. у зв’язку з порушенням присяги судді була визнана незаконною постановою Вищого адміністративного суду України, при цьому ВАСУ зобов’язав ВРУ розглянути заяву Пасенюка О. М. про відставку з посади судді КС України.

Не лише юристам, а мабуть усім зрозуміло, що змусити такий колективний орган як Верховна Рада України «щось виконувати» керуючись виключно правовим сумлінням практично неможливо. І знайти там відповідальну особу оскільки це колективний орган - ще складніше. Найближчим прикладом невиконання ВРУ приписів судів є довготривала справа «Олександр Волков проти України», де вже півтора року вищим законодавчим органом не виконується рішення Європейського суду з прав людини від 09 січня 2013р.

Тому суддя Пасенюк О. М. зробив наступний рішучий крок - отримав у ВАСУ Додаткову постанову від 27 червня 2014р. до Постанови ВАСУ від 11 червня 2014р. у справі № 800/134/14. Зазначена додаткове постанова передбачає безсуб’єктне зобов’язання «вчинити дії щодо поновлення Пасенюка Олександра Михайловича на посаді судді Конституційного Суду України з 24 лютого 2014р» та допускає негайне виконання у поновленні на посаді з 24 лютого 2014р.

Мабуть Пасенюку О. М. як колишньому голові ВАСУ ( підстава для відводу складу суду при розгляді справи) дещо простіше отримувати такого роду додаткові постанови ніж громадянам у загальному порядку. Так чи інакше постанова Додаткова постанова від 27 червня 2014р. негайно вступила в законну силу і громадяни Пасенюк О. М. знову є повноправним суддею КС України.

Ми вже повідомляли, що голова КС України Баулін Ю. В. видав розпорядження № 219/14 від 24 червня 2014р., відповідно до якого Пасенюк О. М. приступив до виконання повноважень судді КС України з 23 червня 2014р. Тоді деякі судді КС України поставили під сумнів законність такого розпорядження адже ВАСУ не поновив Пасенюка О. М. на посаді і для поновлення його на посаді Верховна Рада України на виконання рішення ВАСУ від 11 червня 2014р. повинна була видати окрему постанову. Як бачимо тепер це питання зняте. Суддя Пасенюк О. М. відновив свої права без будь-яких постанов ВРУ.

Ми звичайно не є прихильниками такого судді як Пасенюк О. М., проте завжди є прихильниками дотримання законності в діях влади, особливо якщо порушення законності прикриваються владою полемікою про «благі наміри» або «інтереси держави».

За що бореться 65 – річний Пасенюк О. М.? Як мінімум за пенсію, як максимум за збереження поваги у суспільстві. При звільненні за підставою «порушення присяги судді» пенсія судді КС України Пасенюку О. М. виплачуватись не буде. А така пенсія може складати за орієнтовними підрахунками біля 35 000,00 гривень на місяць, при цьому що Пасенюк О. М. людина далеко не бідна. Щодо поваги у суспільстві, то тут справа у часі…

Щонайменше дивно, але Верховна Рада України не реагує на поновленні як Пасенюка О. М. так і Овчаренко на посадах суддів КС України. Навіть не оскаржує рішення ВАС у Верховному Суді України, хоча така процесуальна можливість нещодавно запроваджена в КАС України. І тут багате підґрунтя для думок з цього приводу, які пропонується обговорити в розділі «Юридична дискусія» за цим посиланням:

Дивиться текст Додаткової постанови Вищого адміністративного суду України від 27 червня 2014р. у справі № 800/134/14 тут:

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1