16.06.2014 | Автор: живчик    Переглядів:  457
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Рішення Вищого адміністративного суду України: колишній суддя КС Овчаренко В. А. знову при посаді?

Рішення Вищого адміністративного суду України: колишній суддя КС Овчаренко В. А. знову при посаді? - 0_86901700_1403270931_53a43713d42ed.jpg

Вищий адміністративний суд України оголосив в судовому засіданні постанову про задоволення позову колишнього голови Конституційного Суду України Овчаренко В’ячеслава Андрійовича до Верховної Ради України. Постанова ухвалювалась у складі колегії з п’яти суддів, доповідач суддя Зайцев М. П, справа № 800/119/14. Позивач просив суд визнати Постанову ВРУ «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного суду України присяги судді» № 775-VII від 24 лютого 2014р. незаконною в частині припинення його повноважень та звільнення з посади судді КС України за порушення присяги та просив зобов’язати ВРУ утримуватись від дій щодо призначення іншого судді КС України до вирішення питання по суті.

Постанова ВАСУ про задоволення позову Овчаренко В. А. поки не оприлюднена, не набрала законної сили і достеменно її зміст та мотивація не відомі.  

Відповідно до статті 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України Постанова ВАСУ від 16 червня 2014р. може бути переглянути Верховним Судом України у випадку подання ВРУ як відповідача відповідної заяви про перегляд.  Слід додати, що до 14 березня 2014р. оскарження подібних рішень ВАСУ не було передбачено КАС України і цю процесуальну можливість ВРУ запровадила саме з метою забезпечення фундаментального права на оскарження, передбаченого Конституцією України.

Обговорення Постанови ВРУ «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного суду України присяги судді» здійснюється в розділі «ЮД», підрозділ «Теми» за цим посиланням.

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення