18.03.2020 | Автор: Кірюшин Артем Андрійович
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Суд: «Угон» аккаунту в онлайн-грі «World of Tanks» є кримінальним злочином за статтею 361 КК України (Комунарський районний суд м. Запоріжжя у справі № 333/714/20 від 10.03.2020)

Суд: «Угон» аккаунту в онлайн-грі «World of Tanks» є кримінальним злочином за статтею 361 КК України (Комунарський районний суд м. Запоріжжя у справі № 333/714/20 від 10.03.2020) - 0_63740800_1584523357_5e71e85d9ba78.jpg

Фабула судового акту: Багато людей захоплюються комп’ютерними онлайн-іграми, витрачають багато часу на «прокачку» свого персонажа в грі, купляють різноманітні апгрейди тощо.

Сміливо можна говорити, що онлайн-ігри є потужною індустрією в якій витрачають та заробляють не аби які гроші.

А де гроші там і завжди знайдеться той, хто хоче такими грошима у нечесний спосіб заволодіти.

Щоправда вироків у такій категорії справ досить небагато, але ж вони є.

У даній справі особу засуджено за ч. 1 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації) до штрафу в розмірі 10 200 грн.

Відповідно до вироку суду винну особу засуджено за те, що вона використовуючи персональний комп`ютер несанкціоновано втрутився до роботи особистого кабінету потерпілого, на його обліковий запис клієнтської онлайн-гри «World of Tanks», методом перебору ідентифікаційних даних: логіна та пароля, успішно пройшов автентифікацію й незаконно отримав право доступу та керування особистим кабінетом потерпілого до ігрового аккаунту «World of Tanks» та здійснив його продаж невстановленій особі.

Аналізуйте судовий акт: За ухилення від громадських робіт можна потрапити за грати (Ізюмський міськрайсуд № 623/3937/19 від 02.12.2019)

«Щире каяття» - у чому воно полягає? (ВС/ККС № 166/1065/18 від 18.09.2019)

Грабіж «малозначним» бути не може (ВС/ККС № 401/2806/16-к від 08.02.2018)

Крадіжка та знахідка… У чому різниця? (ВС/ККС № 761/31918/14-к від 18.07.2019)

Справа № 333/714/20

Номер провадження 1-кп/333/350/20

В И Р О К

Іменем України

м. Запоріжжя 10 березня 2020 р.

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: суддя Фунжий О.А., за участю секретаря судового засідання Бабенко Я.С., прокурора Богача С.О., обвинуваченого ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальне провадження про обвинувачення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Успенівка, Гуляйпільського району, Запорізької області, громадянина України, який має середню освіту, не працює, у шлюбі не перебуває, дітей не має, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , не судимий,

у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 361 КК України,

в с т а н о в и в :

Обвинувачений ОСОБА_1 , будучи обізнаним та маючи навики у сфері роботи з комп`ютерним програмним забезпеченням, переслідуючи корисливі мотиви, з метою отримання доходу, вчинив несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж, що призвело до витоку та порушення встановленого порядку маршрутизації інформації.

З метою реалізації вказаного злочинного умислу, обвинувачений, діючи умисно, посягаючи на інформацію, що знаходиться в автоматизованих системах, самочинно, без дозволу потерпілого ОСОБА_2 , не маючи на це ні дійсного ні передбаченого права, шляхом отримання інформації щодо логіну та паролю від клієнтської онлайн-гри «World of Tanks», вчинив несанкціоноване втручання в особистий кабінет потерпілого.

4 жовтня 2019 р. о 22 год. 27 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , діючи умисно, використовуючи належний йому персональний комп`ютер, який надає можливість доступу до мережі Інтернет, шляхом незаконних операцій, самочинно, без дозволу власника, несанкціоновано втрутився до роботи комп`ютерної мережі, а саме до особистого кабінету потерпілого, на його обліковий запис клієнтської онлайн-гри «World of Tanks», методом перебору ідентифікаційних даних: логіна та пароля, успішно пройшов автентифікацію й незаконно отримав право доступу та керування особистим кабінетом ОСОБА_2 до ігрового аккаунту «World of Tanks», який розташований за гіперпосиланням «http://worldoftanks.ru/community/a ccounts/8030519- ІНФОРМАЦІЯ_2 /». Після отримання доступу до вищевказаного аккаунту здійснив його продаж невстановленій особі.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 призвели до витоку інформації, яка виражається в тому, що останній отримав доступ до всіх конфіденційних даних потерпілого, в тому числі до його облікового запису клієнтської онлайн-гри «World of Tanks» та порушення встановленого порядку маршрутизації інформації, яка виражається в тому, що інформація з облікового запису ОСОБА_2 повинна була надходити йому, а в період несанкціонованого втручання надходила ОСОБА_1 та на теперішній час доступ до аккаунту ОСОБА_2 заблокований.

Після вказаних дій обвинувачений ОСОБА_3 з метою конспірації своїх злочинних дій, здійснив вихід з «особистого кабінету» та змінив пароль для подальшого продажу невстановленим особам.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 361 КК України, як несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж, що призвело до витоку та порушення встановленого порядку маршрутизації інформації.

Обвинувачений ОСОБА_1 свою винуватість у вчинені вказаного злочину визнав повністю, суду пояснив, що у жовтні 2019 р. він на форумі «BHI» за 100 російських рублів придбав аккаунт «World of Tanks», отримавши логін та пароль. З метою перепродажу цього аккаунту він змінив пароль та виставив аккаунт на продаж на форумі «Platy. ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Через деякий час цей аккаунт у нього купили за 200 російських рублів.

Оскільки обвинувачений повністю визнав свою винуватість у вчинені інкримінованого кримінального правопорушення, викладені судом обставини його вчинення ніким не оспорюються, суд у відповідності з ч.3 ст. 349 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів щодо цих обставин, проти чого не заперечують учасники судового провадження.

Призначаючи обвинуваченому покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують покарання, не знаходячи обставин, що обтяжують покарання.

Суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 раніше не судимий, не працює, вчинив злочин середньої тяжкості.

У відповідності зі ст. 66 КК України обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченому, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Аналізуючи викладене, суд приходить до переконання про можливість призначення ОСОБА_1 покарання у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 361 КК України, без застосування додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Відповідно до ст. 124 ч.2 КПК України з обвинуваченого на користь держави необхідно стягнути витрати на залучення експерта в сумі 6 280 грн. 40 коп.

Питання про долю речових доказів суд вирішує відповідно до ч.9 ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. 369-371, 373-374, 395 КПК України, суд

У х в а л и в :

Обвинуваченого ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.361 КК України, і призначити покарання у виді штрафу у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 грн.

Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_1 на користь держави витрати на залучення експерта в сумі 6 280 грн. 40 коп.

Речові докази, які знаходяться на зберіганні у камері схову речових доказів Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП у Запорізькій області: системний блок «Gamemax» у корпусі чорного кольору конфіскувати в доход держави; мобільний телефон «LG Phoenix 2» у корпусі чорного кольору з сім-картою мобільного оператора « НОМЕР_1 , флеш-карту «Platinet 16 Gb», банківську карту НОМЕР_2 повернути обвинуваченому ОСОБА_1 .

Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя

2160
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные статьи
Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0