«Судово-юридична газета» розповідає, що суд виготовлятиме повний текст судового рішення стосовно спорів щодо пенсій та соцвиплат тільки на прохання сторони та за умови сплати додаткового судового збору.

У справах щодо пенсій та інших соціальних виплат скасують можливість касаційного оскарження, зменшать строк до 10 днів для апеляційного оскарження, а суд виготовлятиме повний текст судового рішення лише на прохання сторони та за умови сплати додаткового судового збору. Таким чином народні депутати пропонують прискорити розгляд відповідних справ, - повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов.

Згадайте новину: Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця

«Судові спори щодо пенсій та інших соцвиплат будуть розглядатися швидше.

За останні роки їх кількість в адміністративних судах значно зросла.

Якщо у 2019 році загальна частка пенсійних спорів в адмінсудах становила 22,6% (49,3 тис. справ), то у 2022 році вона збільшилася до 58,3% (207,5 тис. справ).

Це величезне навантаження на суди.

Тому разом із колегами з різних фракцій, суддівською спільнотою та адвокатами підготували законопроєкт №11170, який удосконалює розгляд таких справ, а саме:

  • судовий збір за подання позову буде зменшено удвічі;
  • розгляд завершуватиметься складенням скороченого судового рішення (вступна та резолютивна частина);
  • суд виготовлятиме повний текст судового рішення тільки на прохання сторони та за умови сплати додаткового судового збору;
  • скорочено строки на апеляційне оскарження (10 днів) та відсутність касаційного оскарження;
  • посилюються вимоги для доказування відповідачами (органи Пенсійного фонду України, інші державні органи) правомірності їх рішень, дій чи бездіяльності», – зазначив Денис Маслов.

Згадайте новину: Без заміни сторони! ПФУ зобов’язаний виплатити дружині пенсіонера понад 200 тисяч грн пенсії, яку він недоотримав за життя (справа № 686/9956/23)

Слід зазначити, що законопроєкт №11170 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення розгляду справ незначної складності про пенсійні та інші соціальні виплати, а також типових адміністративних справ було зареєстровано 12 квітня, однак його текст станом на 13:00 15 квітня на сайті парламенту відсутній.

Автор новини: Наталя Мамченко