Головна Блог ... Новини Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонері...

Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця

Відключити рекламу
Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця - 5d94ad8756e072955ca81722b3223a13.jpg

Пенсії українців дуже відрізняються. Після індексації, що відбулася у березні, середній розмір виплати збільшився до 5717 грн. Однак ця сума не відображає реального стану справ. Більшість пенсіонерів одержують менше як 4000 грн, а судді – близько 200 тис. грн. Чому різниця настільки велика?

Пенсійна система обмежує виплати українців – усіх категорій, окрім суддів. Громадяни не можуть отримувати пенсію, яка перевищує десять прожиткових мінімумів, а колишні служителі Феміди таких обмежень не мають.

Середня виплата судді на місяць – понад 100 тис. грн, а в окремих випадках – навіть понад 200 тис. грн.

5,35 мільйона із загальної кількості українських пенсіонерів у 10,5 мільйона одержують менш як 4000 грн, а 6,9 мільйона нараховують менш як 5000 грн.

Проте для суддів ситуація інша. За законом вони не можуть отримувати менше 50% від заробітної плати. За стажу, який перевищує 20 років, пенсія за кожен рік збільшується на 2%. Максимальний розмір виплати – 90% заробітної плати. Однак для цього слід працювати суддею 40 років.

Пенсії звичайного українця розраховують за формулою: середня зарплата за три роки множиться на стаж у роках, потім на 1% та співвідношення власної заробітної плати до середньої у країні.

Звичайний українець навіть зі стажем у 31 рік та заробітною платою у 106,3 тис. грн отримуватиме не більше 23 610 грн – через обмеження. Інакше сума мала б становити 27 386 грн. Таким чином, різниця між його пенсією та пенсією судді відрізняється у 2,8 раза.

У ПФУ уточнили, що з погляду закону судді одержують не пенсії, а довічні виплати.

Пенсії суддів коштує державі 375,7 млн грн. Витрати на призначені пенсії – понад 56,6 млрд грн. Таким чином витрати суддів не сильно впливають на загальну картину. Проте порушено принцип соціальної справедливості.

"Звичайно, судді скрізь отримують хороші пенсії. Але такий розрив і без війни був кричущим", - наголосила старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

Заступник міністра соцполітики Дар'я Марчак повідомила, що наразі розглядається варіант зміни пенсійної системи. Ключове завдання – зробити правила рівними для тих, хто у різні роки виходить на заслужений відпочинок.

Нагадаємо, що 1 квітня в Україні провели другу індексацію пенсій – виплати зросли у двох категорій пенсіонерів. Це особи, які на заслуженому відпочинку продовжують працювати, а також ті, хто досяг 65-річного віку.

Джерело: toptoday.ua

 • 2030

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 2030

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Судді, які мають зарплатню у 200 000 грн на місяць, ніколи не зрозуміють просту людину, яка живе на 3000 грн на місяць. Людське єство єдине для всіх і тому судді будуть так само зневажати "нищеброда", як і його сусіди по будинку. Яким сенсом можна виправдати таку соціальну різницю у суспільстві?

  04.04.2024 13:30

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст