06.12.2014 | Автор: Деніс
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Чим закінчиться ІІІ З’їзд адвокатів України?

 

Після проведення з'їзду адвокатів України у Мукачеве20-21 листопада 2014 року заява голови Національної асоціації адвокатів України, голови Ради адвокатів України Лідії ІЗОВІТОВОЇ.

"Я вважаю, що процедура проведення з’їзду порушена не була. Його було проведено у місячний строк після того, як набрав чинності новий закон про прокуратуру, як це й передбачено останнім. Це було непросто, тому що наш Закон «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» говорить, що з’їзд має бути скликаний у 60-денний строк після того, як приймає рішення Рада адвокатів України. Але головне, щоб адвокатів було повідомлено про місце, дату і час проведення з’їзду за 20 днів. Це вимога закону, тому нам потрібно було зробити це повідомлення, провести збори, конференції, затвердити порядки, проекти регламентів. І виконати це все за місяць.

У чому виникла проблема? Справа в тому, що в той будинок, те приміщення, де було заплановано проведення з’їзду, ми не змогли потрапити. Будемо виходити з того, чи делегати з’їзду, які на нього приїхали, були повідомлені про зміну місця його проведення. Біля входу в заплановане місце проведення з’їзду ми провели реєстрацію, повідомили, за якою адресою делегати повинні прибути, і всі, хто про це був повідомлений, хто отримав тимчасові посвідчення, приїхали у нове приміщення. Не прибула лише делегація Києва.

Проблема полягала в наступному. Згідно з Єдиним реєстром адвокатів України, у місті Києві (якщо відняти кількість адвокатів, які не беруть участі у самоврядуванні) 3340 чи 3360, не пам’ятаю точно, адвокатів. Виходячи з цієї цифри, на з’їзд повинні прибути 34 делегати і 3 резервних. У старому реєстрі, який вів ВКК адвокатури при Кабінеті міністрів, у Києві було близько 5 тис. адвокатів. А коли запрацював новий реєстр, не всі адвокати подали свої дані, деякі переїхали в іншу місцевість і змінили адресу робочого місця.

Якщо ви згадаєте з’їзд, який проходив 26 квітня ц.р., зверніть увагу, яка кількість делегатів представляла Київ – близько 35. Чому стільки? Бо їм ще зарахували кілька резервних делегатів, і то в мандатній комісії проходила велика дискусія, чи мали вони на це право.

Якщо б у Києві було 6 тис. адвокатів, то кожна особа, яка вносить відомості, в той же день проходить до реєстру. Це свідчить про те, що в Києві є «щось власне та штучне», яке не входить до Єдиного реєстру адвокатів України. Це якийсь свій власний список, і ми не розуміємо, як і з кого він складений, хто туди вносив відомості і все інше.

Разом з тим, обирати 60 делегатів для участі у з’їзді конференція Києва повноважень не мала. Вони надали нам витяг з протоколу, по якому невідомо, скільки делегатів було обрано для участі в цій конференції. І чи була ця конференція повноважна взагалі, ми не знаємо."

Згадайте новину: ІІІ З'їзд адвокатів України відбувся 20-21 листопада 2014 року у місті Мукачеве на Закарпатті.

Спостерігайте подію: Пристрасті по формуванню нового складу Вищої Ради юстиції

==================================================================================================================

24 квітня 2015 року Гречківський Павло Миколайович знову призначений  ІІІ з’їздом адвокатів України на посаду члена ВСЮ, склав присягу. Разом з ним з’їздом при значена суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Лесько Алла Олексіївна, склала присягу. Третього члена ВСЮ за своєю квотою з’їзд адвокатів України поки, що не призначив.  

Вночі з 24 на 25 квітня в роботі з'їзду адвокатів знову оголошено перерву до червня 2015 року без визначення точної дати та місця проведення. Третього члена ВСЮ від з'їзду адвокатів не обрано, також не вирішеним залишено питання  про обрання члена ВККС України за  квотою з'їзду.

Згадайте новину: Як все ж таки провести у цивілізований спосіб з‘їзд адвокатів України?

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення