Історія справи
Ухвала КАС ВП від 28.05.2019 року у справі №560/3575/18

УХВАЛА24 травня 2019 рокуКиївсправа №560/3575/18адміністративне провадження №К/9901/13029/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Гончарової І. А.,суддів: Олендера І. Я., Ханової Р. Ф.,перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі № 560/3575/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
УСТАНОВИЛ:07.05.2019 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019.Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від14.05.2019 зазначена справа розподілена на колегію суддів: Гончарову І. А.- головуючий суддя, Олендера І. Я., Ханову Р. Ф.У 2018 році ОСОБА_1 звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення.Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від
16.04.0219, позов задоволено.Судами попередніх інстанцій встановлено, що 30.05.2018 за вх. № 178/з/14 Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області зареєстровано скаргу громадянина ОСОБА_2 від 29.05.2018, в якій зазначено придбання ним в магазині "Цифровик", розташованого в торговому центрі "Оазис" у м. Хмельницькому, розумного годинника Amazfit Youth Edition (Bip) Smartwatch Black за ціною 2499 грн без видачі фіскального чеку.З 14.06.2018 по 21.06.2018 на підставі підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.3 пункту 80.2 статті
80 Податкового кодексу України та наказу Головного управління ДФС у Хмельницькій області від12.06.2018 №1860 "Про проведення фактичної перевірки" працівниками відповідача, згідно з направленнями на перевірку від 12.06.2018 №1765 та №1766, проведено фактичну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, а саме господарської одиниці - магазину "Цифровик PRO" з продажу складної побутової техніки.За результатами перевірки складено акт від 21.06.2018 №0227/22/01/14/2643820456, в якому зафіксовано встановлені під час перевірки порушення, а саме порушення позивачем вимог пунктів 1, 2 статті 3 та пункту 6 статті 9 Закону України "
Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та пункту 11 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148 у зв'язку з не здійснення обліку готівкових коштів у сумі 2499,00 грн, отриманих від реалізації розумного годинника Amazfit Youth Edition (Bip) Smartwatch Black за ціною 2499 грн, що підтверджується товарним чеком №1386 від 20.04.2018.На підставі висновків акту перевірки від 21.06.2018 №0227/22/01/14/2643820456, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0006271407 від 05.07.2018, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 12495,00 грн.
Вирішуючи спір по суті, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що прийняте Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області податкове повідомлення-рішення від №0006271407 від 05.07.2018 є протиправним та підлягає скасуванню.Головне управління ДФС у Хмельницькій області не погодившись з судовими рішеннями, звернувся до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі № 560/3575/18, в якій просить Суд скасувати оскаржувані судові рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову.Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.Згідн з пунком 2 частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Згідно з пунктом 24 частини 1 статті
4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921
гривень (стаття 7 Закону України "
Про Державний бюджет України на 2019 рік" від07.12.2017 № 2246-VIII).Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України).З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №560/3575/18 є вимога про скасування податкового повідомлення-рішення №0006271407 від 05.07.2018 у розмірі 12495,00 грн.Отже, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.04.0219 у справі №560/3575/18 - не підлягають касаційному оскарженню.Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтею
333 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.02.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі № 560/3575/18.Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач І. А. ГончароваСудді І. Я. ОлендерР. Ф. Ханова