Головна Блог ... Новини ​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України ​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про авто...

​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України

01.12.2021
Подякувати
Автор: Автор не вказаний
Підписатися на автора
Переглядів : 4706
Додати в обране
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України - tn1_d225b21a739c48f33f280177f66f239e_61a7c10fd23cc.jpg

Набрали чинності зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1007, з метою впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Цією постановою запроваджуються низка нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Зокрема, як повідомила пресслужба МВС України, з грудня цього року в посвідченнях водія ставитиметься відмітка про автоматичну коробку передач.

В офіційному повідомленні йдеться: «З грудня у посвідченнях водія з’явиться відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». Це означає, що з таким документом водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою».

Головний сервісний центр МВС інформує, що у посвідченнях водія буде зазначатися відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78» у графі 12 посвідчення. За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою. Зміни не стосуватимуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

Було збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВСвід 3 місяців до 2 років. Але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Водіям більше не потрібно надавати документи, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E).

Відтепер замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія зазначатимуться коди, що використовуються у водійських документах у ЄС.

На посвідченні водія інформація щодо обмежень у керуванні транспортним засобом буде відображатися у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше.

Зокрема, у вигляді кодів відображатимуться:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, лише без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Зміни торкнуться й процедури прийняття іспитів:

  • у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складають за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складають лише за категорією С;
  • під час повернення посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складають за вищою категорією.

Усі нововведення вступили в дію із оприлюдненням зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке буде реалізовано впродовж трьох місяців.

Автор новини: Назар Волошин

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:
Безкоштовна консультація швидку відповідь на Ваш юридичний питання допоможе зорієнтуватися в подальших діях.

Оголосіть власний тендер і отримаєте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів з усієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне і ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного і професійного виконавця для Вашої юридичної мети
4706
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст