Главная Блог ... Новости ​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України ​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про авто...

​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України

01.12.2021
Сказать спасибо
Автор: Автор не указан
Подписаться на автора
Просмотров : 4707
Добавить в избраное
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube
​​У посвідченнях водія з'явиться відмітка про автоматичну коробку передач - МВС України - tn1_d225b21a739c48f33f280177f66f239e_61a7c10fd23cc.jpg

Набрали чинності зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1007, з метою впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Цією постановою запроваджуються низка нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Зокрема, як повідомила пресслужба МВС України, з грудня цього року в посвідченнях водія ставитиметься відмітка про автоматичну коробку передач.

В офіційному повідомленні йдеться: «З грудня у посвідченнях водія з’явиться відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». Це означає, що з таким документом водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою».

Головний сервісний центр МВС інформує, що у посвідченнях водія буде зазначатися відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78» у графі 12 посвідчення. За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою. Зміни не стосуватимуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

Було збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВСвід 3 місяців до 2 років. Але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Водіям більше не потрібно надавати документи, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E).

Відтепер замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія зазначатимуться коди, що використовуються у водійських документах у ЄС.

На посвідченні водія інформація щодо обмежень у керуванні транспортним засобом буде відображатися у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше.

Зокрема, у вигляді кодів відображатимуться:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, лише без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Зміни торкнуться й процедури прийняття іспитів:

  • у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складають за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складають лише за категорією С;
  • під час повернення посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складають за вищою категорією.

Усі нововведення вступили в дію із оприлюдненням зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке буде реалізовано впродовж трьох місяців.

Автор новини: Назар Волошин

Пользуйтесь нашими сервисами для получения юридических услуг :

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
4707
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст