Що робити окрім суду, якщо отруїлися в кафе або ресторані?

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Що робити окрім суду, якщо отруїлися в кафе або ресторані? - 515a02b8956ba12dc711f8caa5f1851f_602660f7040e3.png

Смачна вечеря в дорогому ресторані зіпсувала ваш вечір?

Симптоми харчового отруєння можуть виражатися як в прихованій формі - головний біль, так і в яскраво вираженій - біль в животі, спазми тощо.

Все це є наслідком погано вимитих продуктів, неправильного їх зберігання, що призводить до розмноження грибків, вірусів, бактерій.

Завдяки юридичному ресурсу Протокол ви дізнаєтеся про алгоритм захисту своїх прав, якщо сталося отруєння в кафе, а також отримаєте відповіді на такі питання: Як довести отруєння в кафе? Що робити якщо отруївся в кафе? Куди скаржитися при отруєнні в кафе? Про це читайте нижче.

Зміст:

Отруєння в кафе: як захистити свої права?

Багато громадян, які отримали отруєння, пускають цю ситуацію на самоплив, мовляв «ну сталося і сталося». Так ось, слід знати, що на вашому боці завжди Закон України «Про захист прав споживачів» (далі-Закон).

Споживач має право на те, щоб продукція за звичайних умов її використання, зберігання і транспортування була безпечною для його життя, здоров'я (ч.1 ст.14 Закону).

Так само Постановою Укоопспілки затверджено основні правила роботи об'єктів громадського харчування споживчої кооперації України.

Тобто, якщо вам як споживачеві реалізована продукція, яка є небезпечною, неналежної якості, фальсифікованою - це є порушенням законодавства (про це йдеться в п.6 ч.1 ст.21 Закону).

Також в ч.5 ст.17 Закону зазначено, що в разі порушення прав споживача на підприємствах сфери обслуговування продавець (виробник, виконавець) і працівники цих підприємств несуть відповідальність, встановлену законом.

Отже, з нормативною базою розібралися, тепер йдемо далі.

Користуйтеся консультацією: Ходіть по льоду правильно, а якщо впали на вулиці - як і від кого отримати компенсацію?

Як довести отруєння в кафе?

1. Доказом відвідування закладу є чек.

Але, що робити якщо чек загублено?

Якщо ви розраховувалися банківською картою, то вам необхідно взяти виписку з банку. Якщо ж оплату ви здійснювали готівковими коштами, тоді необхідно підкріпитися свідками, які підтвердять, що ви їли в цьому закладі.

2. З чеком розібралися, тепер вам необхідно встановити причинно-наслідковий зв'язок між відвідуванням закладу і отруєнням. Для цього необхідно мати довідку від лікаря (висновок). Якщо ж отруєння було серйозним, і ви викликали швидку допомогу, то доказом буде виписка. Увага! Бажано, щоб лікар з ваших слів записав продукти, якими ви ймовірно отруїлися в закладі.

Користуйтеся консультацією: Як отримати компенсацію за неякісне електропостачання

Отруїлася в кафе: куди звертатися?

Кожен заклад цінує свою репутацію і боїться будь-якого «шуму». Тому часто подібні ситуації вирішуються з власником закладу, не доходячи до судових розглядів.

Для цього необхідно в письмовій формі написати претензію на ім'я і юридичну адреса закладу, вказавши:

  • дату, час відвідування кафе;
  • страви, які були вами замовлені;
  • які наслідки для здоров'я ви отримали;
  • докази (чек, висновок лікаря);
  • загальну суму компенсації.

Також в претензії можна вказати, що в разі незадоволення вашого прохання ви змушені будете звернутися в суд.

Увага! Відправляти претензію необхідно цінним листом з описом вкладення, з повідомленням про вручення. Можна вручити претензію особисто, але в цьому випадку важливо, щоб представник кафе поставив вхідний номер, підпис і дату отримання претензії.

Якщо ви написали претензію, то паралельно можна звернутися в Державну службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, з письмовою заявою з проханням провести перевірку діяльності кафе, попередньо описавши ситуацію, яка трапилася з вами.

Якщо відповідь на вашу претензію прийшла негативна, то її можна оскаржити в судовому порядку. Позитивна судова практика: https://reyestr.court.gov.ua/Review/57628505 . Алгоритм аналогічний, якщо відповідь взагалі не отримано.

Ми розібралися, куди скаржитися якщо сталося харчове отруєння в кафе, тепер поговоримо про можливу компенсацію.

Яку компенсацію можна вимагати?

Вам зобов'язані компенсувати матеріальні та моральні збитки.

Матеріальні збитки слід розраховувати виходячи з грошей, витрачених на лікування, загального рахунку за вечерю тощо.

Відповідно до ст.23 ЦК України моральна шкода полягає:

  • у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;
  • у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Якщо Ви потребуєте допомоги, ви завжди можете звернутися до професіоналів юридичної сайту Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» можете вибрати юриста, отримати безкоштовну консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. З огляду на кількість юристів на сайті Протокол, ви зможете зробити це професійно, якісно і недорого.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: юридичний ресурс Протокол

3928
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0