Головна Блог ... Консультації від юристів Ходіть по льоду правильно, а якщо впали на вулиці - як і від кого отримати компенсацію? Ходіть по льоду правильно, а якщо впали на вулиці ...

Ходіть по льоду правильно, а якщо впали на вулиці - як і від кого отримати компенсацію?

Відключити рекламу
 - tn1_f710ff3e8df9c11cb654d182ded3f736_60265991dbd29.png

Якщо завдано шкоди здоров'ю, і причиною цьому травма в ожеледицю, і ви хочете компенсувати збитки або покарати винуватця, тоді ця стаття для вас, Протокол допоможе у всьому розібратися.

Вранці біжите на роботу і розумієте, що ваші ноги вас «не слухаються», адже на дорозі утворилася ожеледиця? І все тому, що працівники не встигли очистити дороги Хто ж за це несе відповідальність? Якщо так склалося, що ви впали і отримали травму, як уникнути позапланових витзтрат і компенсувати лікування за рахунок винуватця неочищених доріг? Відповіді на ці питання ви знайдете, прочитавши цю статтю.

Зміст:

Хто відповідальний за прибирання льоду з доріг, тротуарів?

Це залежить від того, за ким закріплена відповідна територія. Це може бути ЖЕК (житлово-експлуатаційна контора), ЖБК (житлово-будівельний кооператив), ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), міська рада тощо.

Дане питання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон).

А саме, п.1 ч.2 ст.18 Закону говорить, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані, утримувати в належному стані об'єкти благоустрою та їх частини, які знаходяться в їхній власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію населеного пункту прилеглу до цих об'єктів територію.

Також в Типових правилах благоустрою території населеного пункту, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в п.6 розділу 6 йдеться про те, що балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов'язані, прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату.

Користуйтеся консультацією: Де наклеп, а де оціночне судження і коли суд зобов'язує спростовувати і платити моральну шкоду

Травма в ожеледицю: як отримати компенсацію за лікування?

травма в ожеледь

Якщо вас спіткало падіння в ожеледицю, після чого ви отримали забиття або перелом, не пускайте цю ситуацію на самоплив, боріться за свої права і відразу вимагайте відшкодування збитку!

Відповідно до ст. 50 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Додатково обов'язок підприємств, установ і організацій відшкодувати збитки й іншу шкоду, заподіяну за порушення законодавства з питань благоустрою передбачено п.7 ч.2. ст.18 Закону.

Отже, вся процедура ділиться на два етапи: досудовий і судовий порядок.

Розберемо перший етап, досудовий. Необхідний алгоритм дій:

  1. Після падіння, необхідно зафіксувати (фото, відео фіксація із зазначенням дати і часу) факт порушення законодавства з боку балансоутримувача, а саме: не очищені дороги від снігу або не очищений тротуар від льоду тощо. Свідки в цій справі теж будуть корисними (можете обмінятися контактами).
  2. Якщо ви отримали травму, необхідно викликати швидку допомогу або ж самостійно звернутися в лікувально-профілактичний заклад, де протягом доби складають і відправляють письмове повідомлення про нещасний випадок в районну держадміністрацію. Після чого складається Акт про нещасний випадок невиробничого характеру. ВАЖЛИВО! Відсутність Акту не є перешкодою для захисту порушених прав та звернення до суду.
  3. Далі необхідно письмово звернутися з претензією до винуватця події - балансоутримувача території, на якій ви впали, з вимогою відшкодувати завдані збитки. Увага! Якщо ви не знаєте, кому належить територія, то цю інформацію ви можете отримати, звернувшись до місцевої ради.

Отже, після написання претензії вам має прийти письмова відповідь. Якщо відповідь позитивна - вітаємо вас, залишиться тільки узгодити нюанси і отримати компенсацію. Якщо ж відповідь негативна - не турбуйтеся і відвойовуємо свої права далі.

Користуйтеся консультацією: Моральна шкода: як виразити в грошовому еквіваленті і труднощі стягнення

Тепер поговоримо про судовий порядок відшкодування шкоди

Отже, необхідний алгоритм дій:

  1. Для цього необхідно скласти позовну заяву про відшкодування шкоди здоров'ю, приклавши всі докази, і направити його до суду. Також до позовної заяви необхідно додати претензію, яку ви направляли на досудовому етапі. Це буде підтвердженням того, що до звернення до суду ви вжили всіх заходів врегулювання спору. Важливо! Позивач звільняється від сплати судового збору відповідно до п.2 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
  2. Дочекатися рішення суду.

З позитивною судовою практикою можете ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/13226610

Яка може бути компенсація за травму через ожеледицю?

Відповідно до ст. 1166 1167 Цивільного кодексу України, майнова та моральна шкода, завдана фізичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала, якщо вона не доведе, що шкода заподіяна не з її вини.

Це означає, що ви можете вимагати:

  1. відшкодування матеріальних збитків (оплата за лікування тощо);
  2. моральну компенсацію.

Падіння вас обійшло стороною, але є велике бажання «покарати» балансоутримувачів за неочищені дороги?

  1. Ви можете змусити балансоутримувачів прибрати територію, для цього необхідно письмово до них звернутися (відповідно до п.6 ч.1 ст.17 Закону громадяни можуть вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктів у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров'ю або майну громадян).
  2. Можна ініціювати складання адмінпротоколу. Що передбачено ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 НМДГ і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 НМДГ.

Залишилися питання? Ви завжди можете звернутися за консультацією на сайт Протокол. У розділі «Тендер на юридичну послугу» можна вибрати юриста, отримати консультацію та заключити договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. З огляду на кількість юристів на сайті Protocol, ви зможете зробити це професійно, якісно і недорого.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 2729

    Переглядів

  • 4

    Коментарі

  • 2729

    Переглядів

  • 4

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    До кого ініціювати складання адмінпротоколу. Що передбачено ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів-?

    27.01.2021 14:05

    щодо 152 статті протоколи про адмін.порушення можуть складати зг. ст 255 КАСУ : 1) уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції); 2) посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад; 9) представники громадських організацій або органів громадської самодіяльності: член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.

    01.02.2021 18:35

    ст. 255 КУпАП

    01.02.2021 18:36

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати