2
4
2729
Якщо завдано шкоди здоров'ю, і причиною цьому травма в ожеледицю, і ви хочете компенсувати збитки або покарати винуватця, тоді ця стаття для вас, Протокол допоможе у всьому розібратися.
Вранці біжите на роботу і розумієте, що ваші ноги вас «не слухаються», адже на дорозі утворилася ожеледиця? І все тому, що працівники не встигли очистити дороги Хто ж за це несе відповідальність? Якщо так склалося, що ви впали і отримали травму, як уникнути позапланових витзтрат і компенсувати лікування за рахунок винуватця неочищених доріг? Відповіді на ці питання ви знайдете, прочитавши цю статтю.
Зміст:
Це залежить від того, за ким закріплена відповідна територія. Це може бути ЖЕК (житлово-експлуатаційна контора), ЖБК (житлово-будівельний кооператив), ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), міська рада тощо.
Дане питання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон).
А саме, п.1 ч.2 ст.18 Закону говорить, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані, утримувати в належному стані об'єкти благоустрою та їх частини, які знаходяться в їхній власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію населеного пункту прилеглу до цих об'єктів територію.
Також в Типових правилах благоустрою території населеного пункту, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в п.6 розділу 6 йдеться про те, що балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов'язані, прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату.
Користуйтеся консультацією: Де наклеп, а де оціночне судження і коли суд зобов'язує спростовувати і платити моральну шкоду
Якщо вас спіткало падіння в ожеледицю, після чого ви отримали забиття або перелом, не пускайте цю ситуацію на самоплив, боріться за свої права і відразу вимагайте відшкодування збитку!
Відповідно до ст. 50 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Додатково обов'язок підприємств, установ і організацій відшкодувати збитки й іншу шкоду, заподіяну за порушення законодавства з питань благоустрою передбачено п.7 ч.2. ст.18 Закону.
Отже, вся процедура ділиться на два етапи: досудовий і судовий порядок.
Розберемо перший етап, досудовий. Необхідний алгоритм дій:
Отже, після написання претензії вам має прийти письмова відповідь. Якщо відповідь позитивна - вітаємо вас, залишиться тільки узгодити нюанси і отримати компенсацію. Якщо ж відповідь негативна - не турбуйтеся і відвойовуємо свої права далі.
Користуйтеся консультацією: Моральна шкода: як виразити в грошовому еквіваленті і труднощі стягнення
Отже, необхідний алгоритм дій:
З позитивною судовою практикою можете ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/13226610
Відповідно до ст. 1166 1167 Цивільного кодексу України, майнова та моральна шкода, завдана фізичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала, якщо вона не доведе, що шкода заподіяна не з її вини.
Це означає, що ви можете вимагати:
Залишилися питання? Ви завжди можете звернутися за консультацією на сайт Протокол. У розділі «Тендер на юридичну послугу» можна вибрати юриста, отримати консультацію та заключити договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. З огляду на кількість юристів на сайті Protocol, ви зможете зробити це професійно, якісно і недорого.
Автор консультації: Дончак Дмитро
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
633
Коментарі:
0
Переглядів:
616
Коментарі:
0
Переглядів:
277
Коментарі:
0
Переглядів:
762
Коментарі:
0
Переглядів:
848
Коментарі:
0
Переглядів:
2501
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
До кого ініціювати складання адмінпротоколу. Що передбачено ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів-?
щодо 152 статті протоколи про адмін.порушення можуть складати зг. ст 255 КАСУ : 1) уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції); 2) посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад; 9) представники громадських організацій або органів громадської самодіяльності: член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.
ст. 255 КУпАП
ок,