Головна Блог ... Консультації від юристів Відповідальність за НЕУТОЧНЕННЯ військово-облікових даних Відповідальність за НЕУТОЧНЕННЯ військово-облікови...

Відповідальність за НЕУТОЧНЕННЯ військово-облікових даних

Відключити рекламу
 - 8174bc881cd562c904cd71fb617940fb.jpg

Що ми повинні оновити після 60 днів з дня вступу в дію закону про мобілізацію? Уточнити свої персональні дані чи облікові дані? Ви не відчули різницю, але у двох законах прийняли різні формулювання.

Якщо чесно, у мене складається враження, що один закон писали одні, другий – інші, а потім їх почали поєднувати, в результаті чого і з’явилася абракадабра.

Тож розбираємося, не зовсім коротко, але по суті, що ми повинні уточнити. Чи потрібно уточнювати свої персональні дані тим, хто був у ТЦК у 2022 році? Яка відповідальність? Чому заяви деяких представників ТЦК про те, що до уточнення облікових даних відносять дані ВЛК – не відповідають дійсності?

Пользуйтесь консультацией: В ТЦК явиться всем, ответственность за неявку по повестке

ЗАКОН ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВʼЯЗОК

Відповідно до змін, викладених у згаданому законі, громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі, зобов’язані:

"уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ через ЦНАП (центр надання адмінпослуг) або через електронний кабінет, або у ТЦК та СП".

ЗАКОН ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ

Зазначено, що протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої ОБЛІКОВІ ДАНІ через ЦНАП, або через електронний кабінет, або у ТЦК та СП.

Пользуйтесь консультацией: Призывной возраст в Украине сейчас

ЧИМ КЕРУВАТИСЯ?

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №3633 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» встановлений обов’язок громадян України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів із дня набрання чинності цим законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

Перелік персональних даних визначений у ст. 7 закону «Про Єдиний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Там перелік із 33 пунктів, які ми точно не будемо зачитувати.

ПЛУТАНИНА ЗІ СТРОКАМИ

Щодо обов’язку уточнити свої персональні дані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України, слід зазначити, що Указ Президента № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» був виданий 24.02.2022 року.

То як рахувати строки? Виходячи з набрання чинності саме Указу чи змін до закону про мобілізацію?

На моє переконання, вказану норму варто тлумачити як таку, що направлена на регулювання майбутніх правовідносин, а не теперішніх. Тобто тих, що виникнуть після набрання чинності змін до закону про мобілізацію.

Тому застосуванню підлягають саме норми Прикінцевих та перехідних положень, які встановлюють обов’язок протягом 60 днів із дня набрання чинності цим законом уточнити персональні дані: адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та інші.

Але і тут є одна заковика, оскільки ст. 3 Прикінцевих та перехідних положень зобов’язано Кабмін прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом. Тож варто чекати сюрпризів і тут.

Згадайте новину: Чи треба йти в ТЦК після 18 травня, якщо дані вже були оновлені?

КОМУ ПОТРІБНО УТОЧНИТИ ДАНІ?

Це питання виникає постійно. Один із підписників запитав: а якщо я був у ТЦК 17 травня 2024 року та оновив персональні дані, то мені що – після 18 травня знову йти, бо закон так зобов’язує?

Повертаємося до закону «Про Єдиний державний реєстр призовників», відповідно до якого всі персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів зберігаються у цьому реєстрі.

Якщо громадянин оновив всі дані, які там є і нічого не змінилося – це можуть бути дані хоч би й за 2022 рік, проте вони досі актуальні, то оновлення вони не потребують.

Згадайте новину: Чи вручатимуть повістки у рекрутингових центрах або новий алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕУТОЧНЕННЯ ОБЛІКОВИХ ДАНИХ

За невиконання обов’язку щодо уточнення військово-облікових даних передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 210 КУпАП: порушення правил військового обліку в особливий період, яка передбачає накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн.

Але як ми знаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий законопроєкт, яким пропонується збільшити розміри штрафів від 17 000 до 25 500 грн. Проте Комітет з правоохоронної діяльності ніби підтримав суму штрафів від 17 000 до 22 500 грн. Хоча це практично нічого не змінює.

Згадайте новину: Кому не треба йти до ТЦК за новим законом про мобілізацію?

ВЛК – ЦЕ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ?

Повертаємося до закону «Про Єдиний державний реєстр призовників», тільки вже до п. 2 ч. 1 статті 8, де зазначено, що відомості про результати проходження медогляду (військово-лікарської експертизи) належать до службових даних, а не персональних.

Тому твердження деяких представників ТЦК, що до категорії персональних даних відносяться дані ВЛК є не зовсім коректними.

Автор консультації: Адвокат Роман Сімутін

Джерело: адвокат Сімутін

 • 4342

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 4342

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст