Головна Сервіси для юристів ... Закони Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей Стаття 5. Забезпечення громадянських прав і свобод військовослужбовців Стаття 5. Забезпечення громадянських прав і свобод...

Стаття 5. Забезпечення громадянських прав і свобод військовослужбовців

Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1561

    Переглядів

  • 1561

    Переглядів

  • Додати в обране

    Військовослужбовці - громадяни України, які проходять службу на території України, беруть участь у всеукраїнському і місцевих референдумах, обирають і можуть бути обраними до відповідних місцевих рад та інших виборних державних органів згідно з Конституцією України. На них поширюються положення Закону України "Про вибори Президента Української РСР".

    {Частина перша статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2459-IV від 03.03.2005 }

    Військовослужбовцям, які балотуються кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, їх командири (начальники) повинні створювати належні умови для здійснення цього права.

    {Частина друга статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2459-IV від 03.03.2005 }

    Військовослужбовці, обрані на виборні посади до місцевих рад, на яких вони працюють на постійній основі, прикомандировуються до відповідних місцевих рад із залишенням на військовій службі. Час роботи військовослужбовця на виборній посаді в місцевій раді, на якій він працює на постійній основі, зараховується до вислуги років на військовій службі. Після закінчення строку повноважень у місцевій раді військовослужбовець направляється в розпорядження військового формування, де він проходив службу до обрання, для подальшого проходження служби на попередній посаді, а за її відсутності - на іншій рівноцінній посаді.

    {Частина третя статті 5 в редакції Закону № 2459-IV від 03.03.2005 }

    Народний депутат України, який є військовослужбовцем, на строк виконання депутатських повноважень прикомандировується до Верховної Ради України із залишенням на строк виконання депутатських повноважень на військовій службі. Після закінчення повноважень народного депутата України він направляється в установленому порядку в розпорядження відповідного військового формування для подальшого проходження служби на попередній або, за його згодою, на іншій, не нижчій ніж попередня, посаді.

    {Статтю 5 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 1519-IV від 19.02.2004 }

    Військовослужбовці мають право створювати свої громадські об'єднання відповідно до законодавства України. Військовослужбовці не можуть бути членами будь-яких політичних партій або організацій чи рухів. Організація військовослужбовцями страйків і участь в їх проведенні не допускається.

    {Частину шосту статті 5 виключено на підставі Закону № 1014-V від 11.05.2007 }

    {Частину сьому статті 5 виключено на підставі Закону № 1014-V від 11.05.2007 }

    Попередня

    7/34

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати