Головна Сервіси для юристів ... Закони Про систему громадського здоров'я Стаття 16. Епідеміологічний нагляд та інформаційний фонд громадського здоров’я Стаття 16. Епідеміологічний нагляд та інформаційни...

Стаття 16. Епідеміологічний нагляд та інформаційний фонд громадського здоров’я

Про систему громадського здоров'я (ЗМІСТ) Інші закони
  • 393

    Переглядів

  • 393

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Епідеміологічний нагляд здійснюється з метою вивчення, оцінки і прогнозу епідемічної ситуації, виявлення причинно-наслідкових зв’язків між станом здоров’я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття своєчасних та ефективних управлінських рішень у сфері громадського здоров’я.

    2. Епідеміологічний нагляд здійснюється за такими напрямами:

    1) народжуваність та смертність населення;

    2) інфекційні хвороби;

    3) неінфекційні хвороби;

    4) соціальне та психічне здоров’я;

    5) здоров’я матері та дитини, репродуктивне здоров’я;

    6) вплив стану навколишнього природного середовища на здоров’я населення;

    7) професійні хвороби та охорона праці;

    8) травматизм і насильство;

    9) інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги;

    10) антимікробна резистентність;

    11) імунопрофілактика;

    12) робота з особами, віднесеними до груп ризику;

    13) інші напрями, визначені порядком здійснення епідеміологічного нагляду.

    3. За даними епідеміологічного нагляду центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, формує інформаційний фонд громадського здоров’я. Складовими частинами інформаційного фонду громадського здоров’я також є дані з систем моніторингу довкілля, безпечності та якості харчових продуктів, непродовольчих товарів та заходів щодо зміцнення здоров’я в межах міжсекторальної взаємодії на основі комплексного підходу - здоров’я у всіх політиках.

    4. Інформаційний фонд громадського здоров’я є інформаційною базою даних, що утримується головною експертною установою у сфері громадського здоров’я та використовується для:

    1) виявлення небезпечних чинників та оцінки ризиків для здоров’я населення;

    2) прогнозування стану здоров’я населення і середовища життєдіяльності людини;

    3) розроблення невідкладних і довгострокових заходів щодо запобігання та усунення впливу небезпечних чинників на стан здоров’я населення;

    4) підготовки пропозицій щодо поліпшення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері громадського здоров’я та забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення.

    5. Ключові статистичні показники інформаційного фонду громадського здоров’я оприлюднюються на офіційному веб-сайті головної експертної установи у сфері громадського здоров’я.

    6. Порядок здійснення епідеміологічного нагляду та положення про інформаційний фонд громадського здоров’я затверджуються Кабінетом Міністрів України.

    Попередня

    16/56

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст