Головна Сервіси для юристів ... Закони Про освіту Стаття 70. Громадське самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти Стаття 70. Громадське самоврядування та державно-г...

Стаття 70. Громадське самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти

Про освіту (ЗМІСТ) Інші закони
  • 852

    Переглядів

  • 852

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Громадське самоврядування у сфері освіти - це право учасників освітнього процесу та громадських об’єднань, інших інститутів громадянського суспільства, установчими документами яких передбачена діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з особливими освітніми потребами, вирішувати питання у сфері освіти як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування, брати участь в управлінні закладом освіти, місцевими і державними справами у сфері освіти з питань, що належать до їх компетенції.

    2. Громадське самоврядування у сфері освіти реалізується:

    у закладі освіти відповідно до статті 28 цього Закону;

    на місцевому (територіальному) рівні;

    на національному (всеукраїнському) рівні.

    3. Органи громадського самоврядування у сфері освіти створюються:

    у закладі освіти - за ініціативою учасників освітнього процесу;

    на місцевому (територіальному) рівні - за ініціативою фізичних осіб та/або громадських об’єднань, інших інститутів громадянського суспільства, установчими документами яких передбачена діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з особливими освітніми потребами відповідно до законодавства;

    на національному (всеукраїнському) рівні - за ініціативою громадських об’єднань, інших інститутів громадянського суспільства, установчими документами яких передбачена діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з особливими освітніми потребами відповідно до законодавства.

    Органами громадського самоврядування у сфері освіти є:

    органи громадського самоврядування закладу освіти;

    конференції (форуми, з’їзди) учасників освітнього процесу, закладів освіти, їх об’єднань, що скликаються на території відповідного населеного пункту, об’єднаної територіальної громади, району, області, Автономної Республіки Крим, держави;

    Всеукраїнський з’їзд учасників освітнього процесу та їх об’єднань, що скликається у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

    На Всеукраїнському з’їзді учасників освітнього процесу та їх об’єднань схвалюється стратегія розвитку освіти України на відповідний період та вирішуються інші питання, передбачені спеціальними законами.

    4. Органи громадського самоврядування мають права (повноваження), визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладів освіти, та можуть здійснювати інші права, не заборонені законом.

    5. Державно-громадське управління у сфері освіти - це взаємодія органів державної влади, органів місцевого самоврядування з громадськими об’єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства з метою прийняття ефективних управлінських рішень та задоволення суспільних інтересів у сфері освіти.

    6. Для забезпечення державно-громадського управління у сфері освіти можуть утворюватися репрезентативні громадські об’єднання та інші інститути громадянського суспільства, що представляють, у тому числі:

    педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників;

    здобувачів освіти;

    батьків;

    заклади освіти;

    роботодавців;

    об’єднання зазначених категорій осіб.

    7. Органи державно-громадського управління у сфері освіти утворюються за рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування у формі робочих груп, дорадчих, громадських, експертних та інших органів.

    Органи державно-громадського управління у сфері освіти мають повноваження, передбачені актами про їх утворення.

    8. Громадське самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти здійснюються на принципах:

    пріоритету прав і свобод людини і громадянина;

    верховенства права;

    взаємної поваги та партнерства;

    репрезентативності органів громадського самоврядування, громадських об’єднань та інших інститутів громадянського суспільства і правоможності їх представників;

    обов’язковості розгляду пропозицій сторін;

    пріоритету узгоджувальних процедур;

    прозорості, відкритості та гласності;

    обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей;

    взаємної відповідальності сторін.

    Попередня

    141/157

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати