Головна Сервіси для юристів ... Закони Про освіту Стаття 41. Професійно-технічні навчальні заклади

Стаття 41. Професійно-технічні навчальні заклади

Про освіту (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1062

    Переглядів

  • 1062

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 41 в редакції Закону № 1158-IV від 11.09.2003 }

    1. До професійно-технічних навчальних закладів належать:

    професійно-технічне училище відповідного профілю;

    професійне училище соціальної реабілітації;

    вище професійне училище;

    професійний ліцей;

    професійний ліцей відповідного профілю;

    професійно-художнє училище;

    художнє професійно-технічне училище;

    вище художнє професійно-технічне училище;

    училище-агрофірма;

    вище училище-агрофірма;

    училище-завод;

    центр професійно-технічної освіти;

    центр професійної освіти;

    навчально-виробничий центр;

    центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів;

    навчально-курсовий комбінат;

    навчальний центр;

    інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту або здійснюють професійно-технічне навчання.

    {Частина перша статті 41 в редакції Закону № 1158-IV від 11.09.2003 }

    2. Професійно-технічні навчальні заклади можуть мати денні, вечірні відділення, створювати і входити в різні комплекси, об'єднання.

    3. Професійно-технічні навчальні заклади здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації громадян за державним замовленням, а також за угодами з підприємствами, об'єднаннями, установами, організаціями, окремими громадянами.

    {Частина третя статті 41 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 }

    4. Професійно-технічні навчальні заклади можуть мати одне або декілька підприємств (установ, організацій) - замовників підготовки кадрів. Відносини з підприємствами, установами та організаціями - замовниками підготовки кадрів регулюються відповідно до укладених угод.

    {Частина четверта статті 41 в редакції Закону № 1158-IV від 11.09.2003 }

    5. Учні державних та комунальних професійно-технічних навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які потребують особливих умов виховання, перебувають на повному утриманні держави. Порядок забезпечення учнів державних та комунальних професійно-технічних навчальних закладів стипендією, організації харчування учнів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III групи та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", визначається Кабінетом Міністрів України.

    Органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства можуть забезпечувати харчуванням учнів інших категорій та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

    {Частина п'ята статті 41 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 ; в редакції Закону № 76-VIII від 28.12.2014 - щодо набрання чинності норм зазначеного Закону див. "Прикінцеві положення" }

    6. Випускникам професійно-технічних навчальних закладів відповідно до їх освітньо-кваліфікаційного рівня присвоюється кваліфікація "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду (категорії).

    Випускникам вищих професійних училищ та центрів професійно-технічної освіти відповідно до їх освітньо-кваліфікаційного рівня може присвоюватися кваліфікація "молодший спеціаліст" тільки з акредитованого напряму (спеціальності).

    {Частина шоста статті 41 в редакції Закону № 1158-IV від 11.09.2003 }

    7. Громадяни можуть також одержати професію, підвищити кваліфікацію, пройти перепідготовку безпосередньо на виробництві.

    Попередня

    43/157

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст