Стаття 42. Вища освіта

Про освіту (ЗМІСТ) Інші закони
Додати в обране

1. Вища освіта забезпечує фундаментальну наукову, професійну та практичну підготовку, здобуття громадянами ступенів вищої освіти відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей, удосконалення наукової та професійної підготовки, перепідготовку та підвищення їх кваліфікації.

{Частина перша статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1556-VII від 01.07.2014 }

2. Вища освіта здійснюється на базі повної загальної середньої освіти.

{Частина друга статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1556-VII від 01.07.2014 }

3. Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах може проводитися з відривом (очна), без відриву від виробництва (вечірня, заочна, дистанційна), шляхом поєднання цих форм, а з окремих спеціальностей - екстерном.

{Абзац перший частини третьої статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2053-VIII від 23.05.2017 }

Держава створює рівні умови громадянам України для реалізації їх права на здобуття вищої освіти.

{Абзац другий частини третьої статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2053-VIII від 23.05.2017 }

{Абзац третій частини третьої статті 42 виключено на підставі Закону № 1556-VII від 01.07.2014 }

Прийом громадян до вищих навчальних закладів проводиться на конкурсній основі відповідно до здібностей незалежно від форми власності навчального закладу та джерел оплати за навчання.

Контроль за дотриманням принципів соціальної справедливості та законності при прийомі громадян до вищих навчальних закладів здійснюється органами, уповноваженими цим Законом.

4. Особливо обдарованим студентам забезпечується навчання та стажування за індивідуальними планами, встановлення спеціальних державних стипендій, створення умов для навчання за кордоном.

Попередня

130/154

Наступна
Додати в обране
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст