Стаття 11. Прикінцеві положення

Про холдингові компанії в Україні (ЗМІСТ) Інші закони
 • 342

  Переглядів

 • 342

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

  2. Частини п'яту-сьому статті 126 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144) викласти в такій редакції:

  "5. Холдингова компанія - відкрите акціонерне товариство, яке володіє, користується, а також розпоряджається холдинговими корпоративними пакетами акцій (часток, паїв) двох або більше корпоративних підприємств (крім пакетів акцій, що перебувають у державній власності).

  6. Якщо корпоративне підприємство через дії або бездіяльність холдингової компанії виявиться неплатоспроможним та визнається банкрутом, то холдингова компанія несе субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями корпоративного підприємства.

  7. Загальні засади функціонування холдингових компаній в Україні, а також особливості їх утворення, діяльності та ліквідації регулюються Законом України "Про холдингові компанії в Україні" та іншими нормативно-правовими актами".

  3. Холдингові компанії (державні холдингові компанії) та їх корпоративні підприємства, утворені в установленому законодавством порядку до набрання чинності цим Законом, зобов'язані привести свої установчі документи у відповідність з вимогами цього Закону протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом без внесення плати за перереєстрацію.

  4. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

  4 - 1 . Дія цього Закону не поширюється на Державний концерн "Укроборонпром", державні унітарні підприємства, у тому числі казенні підприємства, що входять до складу Державного концерну "Укроборонпром", у процесі їх перетворення (реорганізації), господарські товариства, які утворюються, діють та припиняються відповідно до Закону України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності.

  {Статтю 11 доповнено пунктом 4 - 1 згідно із Законом № 1630-IX від 13.07.2021 }

  5. Рекомендувати Президентові України скасувати Указ Президента України від 11 травня 1994 року № 224 "Про холдингові компанії, що створюються в процесі корпоратизації та приватизації".

  6. Кабінету Міністрів України:

  1) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

  подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

  прийняти нормативно-правові акти, необхідні для виконання цього Закону;

  привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

  забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;

  2) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити порядок викупу державою акцій додаткових емісій в акціонерних товариствах, у статутних капіталах яких є державна частка.

  Президент України

  В.ЮЩЕНКО

  м. Київ
  15 березня 2006 року
  № 3528-IV


  Попередня

  12/12

  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст