Стаття 73. Ревізійна комісія (ревізор)

Про акціонерні товариства (ЗМІСТ) Інші закони
  • 4979

    Переглядів

  • 4979

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства загальні збори можуть обирати ревізійну комісію (ревізора).

    {Абзац перший частини першої статті 73 в редакції Закону № 2994-VI від 03.02.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2210-VIII від 16.11.2017 }

    В приватних акціонерних товариствах з кількістю акціонерів, що не перевищує 100 осіб, може запроваджуватися посада ревізора або обиратися ревізійна комісія, а в товариствах з кількістю акціонерів більше 100 осіб може обиратися лише ревізійна комісія.

    {Абзац другий частини першої статті 73 в редакції Закону № 2994-VI від 03.02.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 289-VIII від 07.04.2015 , № 2210-VIII від 16.11.2017 }

    {Абзац третій частини першої статті 73 виключено на підставі Закону № 2210-VIII від 16.11.2017 }

    Статутом приватного акціонерного товариства можуть бути передбачені вимоги щодо обрання ревізійної комісії (ревізора), кількісного складу ревізійної комісії, порядку її діяльності, а також повноваження (компетенція) ревізійної комісії (ревізора).

    {Абзац четвертий частини першої статті 73 в редакції Законів № 2994-VI від 03.02.2011 , № 2210-VIII від 16.11.2017 }

    Ревізійна комісія (ревізор) може обиратися для проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності товариства або на визначений період. Строк повноважень членів ревізійної комісії (ревізора) встановлюється на період до дати проведення чергових річних загальних зборів, якщо статутом товариства, або положенням про ревізійну комісію, або рішенням загальних зборів акціонерного товариства не передбачено інший строк повноважень, але не більше ніж на п'ять років.

    2. Не можуть бути членами ревізійної комісії (ревізором):

    1) член наглядової ради;

    2) член виконавчого органу;

    3) корпоративний секретар;

    4) особа, яка не має повної цивільної дієздатності;

    5) члени інших органів товариства.

    Члени ревізійної комісії (ревізор) не можуть входити до складу лічильної комісії товариства.

    3. Права та обов'язки членів ревізійної комісії (ревізора) визначаються цим Законом, іншими актами законодавства, статутом, а також договором, що укладається з кожним членом ревізійної комісії (ревізором).

    {Абзац перший частини третьої статті 73 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2994-VI від 03.02.2011 }

    Ревізійна комісія (ревізор) має право вносити пропозиції до порядку денного загальних зборів та вимагати скликання позачергових загальних зборів. Члени ревізійної комісії (ревізор) мають право бути присутніми на загальних зборах та брати участь в обговоренні питань порядку денного з правом дорадчого голосу.

    Члени ревізійної комісії (ревізор) мають право брати участь у засіданнях наглядової ради та виконавчого органу у випадках, передбачених цим Законом, статутом або внутрішніми положеннями товариства.

    Попередня

    89/242

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати