Автор не вказаний
0
2
2238
Європейський суд з прав людини припинив розгляд другого позову колишнього прем’єр – міністра України Юлії Володимирівни Тимошенко у так званій «газовій справі» мотивуючи таке припинення зокрема наступним: «Суд прийняв до уваги декларацію українського уряду, в якій вони визнали, що кримінальне переслідування Тимошенко було політично вмотивованим, і в якій вони визнали порушення її прав, передбачених Конвенцією, і про заходи, вжиті урядом щодо усунення цих порушень. Після того, як пані Тимошенко погодилася з умовами цієї декларації, суд вважає, що це передбачає дружнє врегулювання між сторонами і, отже, не знаходить підстав для продовження розгляду справи.»
Отже, існує декларація українського уряду визнання Україною порушень прав Тимошенко, про яку Юлія Володимирівна повідомила ЄСПЛ ще 10 червня 2014 року.
У другому позові до ЄСПЛ Тимошенко стверджувала, що держава Україна (режим Януковича) порушив ряд її прав, передбачених Європейською конвенцією з прав людини, зокрема право на справедливий суд, право на повагу до приватного життя, право на свободу слова, застосував щодо неї незаконне покарання, двічі покарав її за одним звинуваченням, застосував катування.
Нагадаємо, що 11 жовтня 2011 року суддя Печерського районного суду м. Києва Кіреєв Родіон Володимирович визнав винною Тимошенко Ю. В. у скоєнні злочину, передбаченого ст. 365 ч. 3 КК України та призначив їй основне покарання у виді 7 років позбавлення волі. (справа № 1-657/11). Вирок судді Кіреєва був залишений без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2011 року та ухвалою колегії Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 серпня 2012 року.
14 квітня 2014 року вже після втечі Януковича та втрати влади Партією Регіонів Верховний Суд України закрив кримінальну справу у відношенні колишнього прем’єр-міністра у зв’язку з відсутністю події злочину.
Ця постанова Верховного Суду України не була одностайною серед суддів ВСУ і супроводжувалась рекордною кількістю окремих думок з якими можливо ознайомитись тут. В зазначеній постанові Верховний Суд України неодноразово посилався як на преюдиціальний факт на перше рішення Європейського суду прав людини від 30 квітня 2013 року ухвалене на користь Юлії Володимирівни та по суті невиконане Україною за часів Януковича, яке до речі також містило декілька окремих думок суддів ЄСПЛ.
Треба додати, що 22 лютого 2014 року Верховна Рада України декриміналізувала статтю 365 Кримінального кодексу України, що дало можливість Тимошенко відразу звільнитися від відбування покарання та зайнятися політичною діяльністю.
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Доволі дивною є позиція юридичного представника Тимошенко Сергія Власенка з приводу припинення ЄСПЛ розгляду другого позову. Так, Власенко стверджує наступне: «ЄСПЛ підтвердив, що Юлія Тимошенко була засуджена без будь-яких підстав, чим фактично визнав відсутність в її діях складу злочину».., «по суті, ЄСПЛ визнав, що Юлія Тимошенко не скоювала ніяких злочинів у газовій сфері, що підтверджує висновок Верховного суду України в газовій справі».., за словами Власенка, «ми раді, що трирічна боротьба в ЄСПЛ закінчується визнанням очевидних фактів».
Тут слід заперечити відомому правозахиснику. ЄСПЛ не розгляд другий позов Тимошенко по суті, не давав оцінку діям учасників справи та доказам, які містяться у справі, не встановлював фактів та не ухвалював рішення, яке б містило б будь-які правові висновки та зобов’язання держави Україна по відношенню до Юлії Володимирівни.
І це дуже важливо. При усій повазі до Тимошенко Європейський суд з прав людини на превеликий жаль не сказав свого слова з точки зору законності вироку у «газовій справі» та порушення прав Юлії Володимирівни, передбачених Європейською конвенцією з прав людини. Все що зробив ЄСПЛ це у кращих традиціях бюрократії припинив провадження або закрив справу. І це все.
Згадайте новину: Повідомлення прес-служби ВСУ щодо постанови від 14 квітня 2014р. у "газовій справі" Ю. Тимошенко
Вердикт Верховного суду України: відсутність події злочину у "газовій справі" Ю. Тимошенко.
Аналізуйте судовий акт: Друге рішення ЄСПЛ у справі Ю. Тимошенко.
Рішення Європейського суду із прав людини у справі Тимошенко (набуло чинності 30 квітня 2013р).
Постанова Верховного Суду України від 14 квітня 2014р.
Вирок Печерського райнного суду м. Києва від 11 жовтня 2011 року. (суддя Кірєєв Р. В.).
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
66
Коментарі:
0
Переглядів:
118
Коментарі:
0
Переглядів:
207
Коментарі:
0
Переглядів:
509
Коментарі:
0
Переглядів:
446
Коментарі:
0
Переглядів:
289
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Ющ как всегда говорит правильно, но только говорит и как всегда ничего не делает и гораздо хуже, что не делал, когда был президентом. А почитать в оригинале газовый конкракт Тимошенко можно тут: http://protokol.com.ua/ua/gazova_viyna_ukrainoyu_ta_rosieyu/.
Ющенко говорит об экономике и цене на газ, но ничего о составе преступления и его квалификации, если оно было в результате подписания газового контракта. Для полной картины размещаю видео, где Тимошенко рассказывает свою версию о цене на газ.