24.06.2014    Переглядів:  446
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Вердикт Верховного суду України: відсутність події злочину у "газовій справі" Ю. Тимошенко

Вердикт Верховного суду України: відсутність події злочину у "газовій справі" Ю. Тимошенко  - verdikt_verhovnogo_sudu_ukraini_vidsutnist_podii_zlochinu_u_gazoviy_spravi_yu_timoshenko_53a9de9ee07d9.png

Народний депутат Сергій Власенко, який представляв багато років і представляє сьогодні інтереси Ю. В. Тимошенко оголосив ЗМІ про отримання ним повного тексту рішення Верховного Суду України у так званій «газовій справі». ВСУ закрив цю кримінальну справі у відношенні колишнього прем’єр-міністра у зв’язку з відсутністю події злочину.

Рішення Верховного Суду України є знаковим. По-перше - це рішення прийнято на засіданні усіх палат ВРУ і підписане 42 суддями ВСУ (загальна кількість складу ВСУ -48 суддів).     По-друге – підстава закриття кримінальної справи «відсутність події злочину» вкрай рідко застосовується судами і її наслідком повинно бути притягнення до відповідальності цілого колективу суддів, прокурорів та слідчих, які фальшували «газову справу».  

По – трете – ВСУ використав для обґрунтування свого вердикту рішення Європейського суду з прав людини, в якому було встановлено політичну мотивацію арешту Ю. Тимошенко по «газовій справі» та порушення її прав у зв’язку з арештом, передбачених Європейською конвенцією з прав людини.

При цьому рішення ВСУ містить висновок, що Кабінет міністрів України законом не наділений повноваженнями затверджувати директиви суб’єктам господарської діяльності, тому видання прем’єр – міністром Ю. Тимошенко директив для делегацій НАК «Нафтогаз України» на переговори із укладання контрактів купівлі-продажу природнього газу не може розцінюватись як перевищення влади. (згідно ст. 365 КК України).  

Хоча зрозуміло, що багато громадян не вбачають перемоги законності та торжества справедливості в акті Верховного Суду України. Чому цей вердикт не було ухвалено раніше і чи був би такий вердикт ухвалений взагалі, якщо би «режим Януковича» не було повалено – на ці питання ми вже ніколи не дізнаймося відповідей. 

Додатково дивиться: Рішення Європейського суду із прав людини у справі Тимошенко (набуло чинності 30 квітня 2013р).

                                        Постанова Верховного Суду України від 14 квітня 2014р.

                                        Вирок Печерського райнного суду м. Києва від 11 жовтня 2011 року. (суддя Кірєєв Р. В.).

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: