Главная Блог ... Новости Припинення розгляду «газової справи» Тимошенко в Європейському суді з прав людини. Припинення розгляду «газової справи» Тимошенко в Є...

Припинення розгляду «газової справи» Тимошенко в Європейському суді з прав людини.

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 2

 • 1909

Отключить рекламу
Припинення розгляду «газової справи» Тимошенко в Європейському суді з прав людини. - tn1_pripinennya_rozglyadu_gazovoi_spravi_timoshenko_v_evropeyskomu_sudi_z_prav_lyudini_54c18faad8e88.jpg

Європейський суд з прав людини припинив розгляд другого позову колишнього прем’єр – міністра України Юлії Володимирівни Тимошенко у так званій «газовій справі» мотивуючи таке припинення зокрема наступним: «Суд прийняв до уваги декларацію українського уряду, в якій вони визнали, що кримінальне переслідування Тимошенко було політично вмотивованим, і в якій вони визнали порушення її прав, передбачених Конвенцією, і про заходи, вжиті урядом щодо усунення цих порушень. Після того, як пані Тимошенко погодилася з умовами цієї декларації, суд вважає, що це передбачає дружнє врегулювання між сторонами і, отже, не знаходить підстав для продовження розгляду справи.»

Отже, існує декларація українського уряду визнання Україною порушень прав Тимошенко, про яку Юлія Володимирівна повідомила ЄСПЛ ще 10 червня 2014 року.

У другому позові до ЄСПЛ Тимошенко стверджувала, що держава Україна (режим Януковича) порушив ряд її прав, передбачених Європейською конвенцією з прав людини, зокрема право на справедливий суд, право на повагу до приватного життя, право на свободу слова, застосував щодо неї незаконне покарання, двічі покарав її за одним звинуваченням, застосував катування.

Нагадаємо, що 11 жовтня 2011 року суддя Печерського районного суду м. Києва Кіреєв Родіон Володимирович визнав винною Тимошенко Ю. В. у скоєнні злочину, передбаченого ст. 365 ч. 3 КК України та призначив їй основне покарання у виді 7 років позбавлення волі. (справа № 1-657/11). Вирок судді Кіреєва був залишений без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2011 року та ухвалою колегії Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 серпня 2012 року.

14 квітня 2014 року вже після втечі Януковича та втрати влади Партією Регіонів Верховний Суд України закрив кримінальну справу у відношенні колишнього прем’єр-міністра у зв’язку з відсутністю події злочину.

Ця постанова Верховного Суду України не була одностайною серед суддів ВСУ і супроводжувалась рекордною кількістю окремих думок з якими можливо ознайомитись тут. В зазначеній постанові Верховний Суд України неодноразово посилався як на преюдиціальний факт на перше рішення Європейського суду прав людини від 30 квітня 2013 року ухвалене на користь Юлії Володимирівни та по суті невиконане Україною за часів Януковича, яке до речі також містило декілька окремих думок суддів ЄСПЛ.

Треба додати, що 22 лютого 2014 року Верховна Рада України декриміналізувала статтю 365 Кримінального кодексу України, що дало можливість Тимошенко відразу звільнитися від відбування покарання та зайнятися політичною діяльністю.

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Доволі дивною є позиція юридичного представника Тимошенко Сергія Власенка з приводу припинення ЄСПЛ розгляду другого позову. Так, Власенко стверджує наступне: «ЄСПЛ підтвердив, що Юлія Тимошенко була засуджена без будь-яких підстав, чим фактично визнав відсутність в її діях складу злочину».., «по суті, ЄСПЛ визнав, що Юлія Тимошенко не скоювала ніяких злочинів у газовій сфері, що підтверджує висновок Верховного суду України в газовій справі».., за словами Власенка, «ми раді, що трирічна боротьба в ЄСПЛ закінчується визнанням очевидних фактів».

Тут слід заперечити відомому правозахиснику. ЄСПЛ не розгляд другий позов Тимошенко по суті, не давав оцінку діям учасників справи та доказам, які містяться у справі, не встановлював фактів та не ухвалював рішення, яке б містило б будь-які правові висновки та зобов’язання держави Україна по відношенню до Юлії Володимирівни.

І це дуже важливо. При усій повазі до Тимошенко Європейський суд з прав людини на превеликий жаль не сказав свого слова з точки зору законності вироку у «газовій справі» та порушення прав Юлії Володимирівни, передбачених Європейською конвенцією з прав людини. Все що зробив ЄСПЛ це у кращих традиціях бюрократії припинив провадження або закрив справу. І це все.

Згадайте новину: Повідомлення прес-служби ВСУ щодо постанови від 14 квітня 2014р. у "газовій справі" Ю. Тимошенко

Вердикт Верховного суду України: відсутність події злочину у "газовій справі" Ю. Тимошенко.

Аналізуйте судовий акт: Друге рішення ЄСПЛ у справі Ю. Тимошенко.

Рішення Європейського суду із прав людини у справі Тимошенко (набуло чинності 30 квітня 2013р).

Постанова Верховного Суду України від 14 квітня 2014р.

Вирок Печерського райнного суду м. Києва від 11 жовтня 2011 року. (суддя Кірєєв Р. В.).

 • 1909

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 1909

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Ющ как всегда говорит правильно, но только говорит и как всегда ничего не делает и гораздо хуже, что не делал, когда был президентом.    А почитать в оригинале газовый конкракт Тимошенко можно тут: http://protokol.com.ua/ua/gazova_viyna_ukrainoyu_ta_rosieyu/.

  23.01.2015 23:15

  Ющенко говорит об экономике и цене на газ, но ничего о составе преступления и его квалификации, если оно было в результате подписания газового контракта.  Для полной картины размещаю  видео, где Тимошенко рассказывает свою версию о цене на газ.

  24.01.2015 01:05

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст