Чому суд не відправляє документи?

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Чому суд не відправляє документи? - 500f4d4a09ba7b7fd96edc9e85a4eefe_60d47d471eb7d.png

На сьогоднішній день виникла досить масштабна проблема у судовій системі. Багато учасників судового процесу задаються питанням: чому суд не попереджає про судове засідання, не надсилає копії документів?

У суду на це питання є коротка відповідь - немає фінансування. Так все-таки: судовий саботаж, чи недофінансування з боку держави? У цій статті розберемося більш детально, чому не приходять документи і повістка з суду.

Зміст:

Отже, для чого повістка з суду?

Є два види повісток (ст. 128 Цивільного кодексу України):

  1. Повістка про виклик (для того, щоб викликати учасників справи на судове засідання або для участі в скоєнні процесуальної дії, якщо суд визнає їхню явку обов'язковою).
  2. Повістка-повідомлення (для того, щоб повідомити учасникам справи про час і місце судового засідання або вчинення відповідних процесуальних дій, якщо їхня явка не обов'язкова).

Суд може направити повістку в такий спосіб:

  1. На офіційну електронну пошту;
  2. Укрпоштою, разом з розпискою і копіями документів, рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
  3. Також судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді.

Користуйтеся консультацією: Судовий збір – всі ставки в 2021 року: рахувати не потрібно – розраховано за Вас!

Варто врахувати, що в разі відсутності адресата вдома, вручити повістку можна будь-кому з повнолітніх членів його сім'ї. А також, якщо особа не проживає за адресою, яку повідомили суду, судова повістка може бути надіслана за місцем її роботи.

Протягом скількох днів приходить повістка в суд?

  1. Повістка про виклик вручається не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання;
  2. Повістка-повідомлення вручається завчасно.

Який термін зберігання повістки на пошті?

У разі невручення рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка», повістка з суду разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою в терміновому порядку з зазначенням причини невручення.

Розписка про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення в той же день повертається до суду.

Що буде якщо не отримувати повістки з суду?

Слід знати, що особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою про дату, час і місце судового засідання.

У самій повістці суд дає роз'яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи (накладення штрафу, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов'язок повідомити суд про причини неявки.

Якщо прийшла повістка в суд, але Ви ще не готові йти до суду, кращим варіантом буде - подача клопотання про перенесення судового засідання.

Користуйтеся консультацією: Виконавчий лист, судовий наказ, що з ним робити стягувачу і боржнику

Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки на судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися на судове засідання без вагомих причин.

Зовсім іншими будуть дії, якщо відповідач не отримав повістку в суд. Тобто немає доказів про вручення судової повістки, і повістку ніхто не підписував. Тоді, суддя просто перенесе судове засідання. Якщо ви і другу повістку не отримали, тоді суддя на свій розсуд вирішує - перенести засідання, розглядати справу за відсутності сторони, або залишити позов без розгляду (у разі неявки позивача).

Повістка до суду зразок

За скільки днів вручається повістка в суд?

Повістка про виклик вручається не пізніше, ніж за п'ять днів до судового засідання.

Що робити якщо отримав повістку з позовом?

Для початку слід розібратися, ким ви є в судовому процесі, стороною (відповідачем) чи учасником (третя особа тощо).

Якщо в позові зазначено, що ви «Відповідач» тоді рекомендую звернутися до юриста за професійною допомогою для складання відзиву на позов.

Протягом якого часу можна подати відгук на позов?

Строк для подачі відгуку на позовну заяву становить 15 днів з моменту отримання позовної заяви. У свою чергу у позивача виникає право подати відповідь на відгук, термін подачі якого 10 днів. Потім протягом 5 днів відповідач може подати заперечення.

Тепер повертаємося до питання: Чому не прийшла повістка в суд?

Цікавим залишається той факт, що за останні роки судові витрати, які зобов'язані сплачувати особи при подачі позовної заяви до суду - значно збільшилися. Здавалося б, що, збільшивши судовий збір, збільшується фінансування, але мабуть ці вкладення йдуть не в те русло.

Багато адвокатів, юристи і навіть судді у відставці, відкрито говорять, що це просто саботаж, а недофінансування - вигадана відмазка.

Аморальним залишається факт, що відправляти позовну заяву, повістку відповідачу і третім особам - у суду немає грошей. Але на запит позивача / відповідача до суду: «Чому не приходять повістки на судове засідання?», З суду приходить відповідь - що у зв'язку з відсутністю фінансування, суд не може направляти сторонам матеріали. Тобто відправляти документи - фінансування немає, а відповідати на запити - є. Дивно, чи не так?

На жаль, адвокатами було подано величезну кількість скарг, але все безрезультатно.

Тому нашим обов’язком є простежити за ходом своєї справи. Зробити це ви можете, зайшовши на сайт «Судова влада України» в розділ «Стан розгляду справ» вписавши свої дані (ПІБ), побачите там необхідну інформацію.

Так само, простежити стан розгляду справи можна в підсистемі «Електронний суд», де можна зареєструватися за наявності електронного цифрового підпису.

Якщо у вас виникли питання, ви завжди можете звернутися до професіоналів, знайти яких просто на сайті Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете вибрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Ви як клієнт обумовлюєте з юристом ціну підготовки необхідних документів. З огляду на кількість юристів на сайті Протокол вдасться зробити це професійно, якісно і недорого.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: юридичний ресурс Протокол

5693
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0