0
0
6033
31.03.2016 р. Президент України повернув із підписом проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів (надалі – «Закон»). Це означає, що вже з моменту публікації даного Закону, він стане обов’язковим для всіх.
Що ж зміниться? Закон передбачає випадки, коли має проводитись аукціони щодо передачі права на землю у тому числі з розташованими на земельних ділянках об’єктами нерухомого майна державної або комунальної власності; це стосується відчуження права власності, оренди, суперфіцію або емфітевзису. Так, положенням ст. 134 Земельного кодексу України (надалі – «ЗК України») передбачається, що земля може бути відчужена у разі, коли буде проведений земельний аукціон. Таке відчуження проводиться за окремими лотами на конкурентних засадах.
Згадайте новину: Рошен БЕЗ земельного аукціону отримав ділянку 7,5 га для будівництва об’єкту «Бісквітний комплекс «Рошен» у Бориспілі в Київській області
Аукціон передбачає відкритість та рівність для всіх його учасників; такий аукціон проводиться за принципом публічності. Аукціон організовується і проводитись органами місцевого самоврядування. До таких аукціонів може мати доступ, як громадськість, так і преса або інші треті особи, які потенційно можуть здійснювати моніторинг за законністю відчуження земельних ділянок. Збільшення випадків, коли має проводитись аукціон, і зменшення, відповідно, виключень, коли аукціони не повинні проводитись, – зробить процедуру передачі земельних ділянок відкритою, рівною для всіх учасників і забезпечить її публічність.
Проте, ч. 2 цієї ж статті ЗК України передбачені випадки, коли аукціон не має проводитись. Таких виключень передбачалось близько – 25-ть. Певна кількість виключень ліквідована у зв’язку із прийняттям Закону, проте залишились ще – 17. Законом виключаються в ч. 2 ст. 134 ЗК України:
Фактично абзац 16 був змінений і викладений в наступній редакції: «передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва».
Залишається питання про інші 17-ть виключень, які містяться в ч. 2 ст. 134 ЗК України. Парламент України вважає, що в цих виключеннях немає ризику, а тому залишив їх діючими. Такі 17 виключень будуть реалізовуватися без проведення аукціону, а тому певна кількість землі може бути відчужена поза аукціонами.
Поряд з цим, як зазначається в пояснювальній записці до Закону, існують проблеми у законодавчому регулюванні процедури проведення земельних торгів. В умовах постійного браку коштів у місцевих бюджетах, органам місцевого самоврядування важко знайти кошти на розробку землевпорядної документації для формування земельної ділянки, проведення її нормативної та грошової оцінки тощо. Законодавець вважає, що більш доцільним є надання можливості покладення цих витрат на виконавця торгів (ліцензовану організацію, яка проводить аукціон), із наступним їх відшкодуванням переможцем аукціону. Вказана норма існує в ч. 5 ст. 136 ЗК України, проте містить деякі неточності.
Згадайте новину: Земельні аукціони у Києві
Тепер Законом пропонується внести відповідні зміни до положень ЗК України [в т.ч. до ч. 5 ст. 136 ЗК України], якими врегулюється питання про відшкодування витрат на проведення аукціону. Такі зміни були внесені, згідно з положеннями Закону, в ч. 5 ст. 135, ч. 5 ст. 136, частини 3 – 4, 8 ст. 137 ЗК України. Відповідні зміни вирішили технічні питання про договірні відносини, про порядок відшкодування тощо. Дані зміни збільшать в місцевих бюджетах надходження коштів, які переможці аукціонів будуть сплачувати як компенсацію за організацію і проведення аукціону.
Наведене вище дає підстави зробити висновок, що введення в дію Закону зменшить корупційну складову в процесі розпорядження земельними ділянками, що перебувають в державній або муніципальній власності, і допоможе вирішити питання щодо розробки землевпорядної документації для формування земельної ділянки, проведення її нормативної та грошової оцінки.
Джерело: Agravery
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
918
Коментарии:
0
Просмотров:
731
Коментарии:
0
Просмотров:
586
Коментарии:
0
Просмотров:
1556
Коментарии:
1
Просмотров:
721
Коментарии:
1
Просмотров:
838
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.