12.02.2016    Переглядів:  209
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Рошен БЕЗ земельного аукціону отримав ділянку 7,5 га для будівництва об’єкту «Бісквітний комплекс «Рошен» у Бориспілі в Київській області

Рошен БЕЗ земельного аукціону отримав ділянку 7,5 га для будівництва об’єкту «Бісквітний комплекс «Рошен» у Бориспілі в Київській області - roshen_bez_zemelnogo_auktsionu_otrimav_dilyanku_7_5_ga_dlya_budivnitstva_ob_ektu_biskvitniy_kompleks_roshen_u_borispili_v_kiivskiy_oblasti_56bdd2aaad089.jpg

Це територія площею близько 20 гектарів на околиці Борисполя, що під Києвом. У перспективі корпорація «Рошен» планує звести тут бісквітний комплекс та млин із виробництва борошна. Утім, товариство з обмеженою відповідальністю «Бісквітний комплекс «Рошен» отримало землі не на конкурентних умовах, а через схему, яку важко назвати прозорою.

Згідно законодавства «Рошен» мав звернутися до міськради з проханням знайти ділянку. Міськрада мала б перевірити наявність вільних територій і організовувати земельний аукціон. В аукціоні мали б взяти участь компанії, які, крім «Рошену», хочуть отримати землю в оренду. І тоді серед цих пропозицій обирали б найвигіднішу для міста. І це стосується і права власності на землю, і права оренди на земельну ділянку, і коли приходить приватизація – це також має бути аукціон. Це такий базовий принцип.

Натомість Бориспільська міськрада і «Бісквітний комплекс «Рошен» пішли іншим шляхом.

Після звернення структурного підрозділу «Рошен» – «Бісквітний комплекс «Рошен» – 6 липня 2015 року до Бориспільської міськради аукціон не проводився. Восьмого вересня міська влада надала кілька ділянок в оренду комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства», скориставшись нормою, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний.  Між комунальним підприємством і ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» було підписано договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара. Таким чином, 7,5 гектара з необхідних 20 корпорація «Рошен» уже отримала на позаконкурсних умовах.

Згадайте новину: Бізнесмен Порошенко втрачає контроль на активами корпорації Roshen в Росії

У мера Борисполя, чому не було дотримано базового принципу надання комунальної землі в оренду і чому не було проведено аукціон. Той відповів, що аукціон – це довго, а відтак – цитата – «подібно смерті».

«Я кинув свою відпустку, прийшов на роботу, запросили їх і кажемо: «Які у вас умови є?». Вони говорять: «Нам треба терміново знайти земельну ділянку у вигляді 20 гектарів». І тому проводити аукціон – це треба положення, це є регуляторний акт, це, мінімум, ми б втратили три місяці. Три місяці це було би смертєподобно», – заявив міський голова Борисполя Анатолій Федорчук.

У свою чергу, керівник компанії «Бісквітний комплекс «Рошен» заявив, що просто погодився на умови, запропоновані керівництвом Борисполя. І ці умови – законні.

«Один із запропонованих варіантів був місто Бориспіль і за такою схемою. Тому що вона не є протизаконною, це раз. Це абсолютно законна схема. По-друге, вона була підтримана депутатами міста Бориспіль», – говорить директор ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» Костянтин Півень.

«Вони можуть стверджувати, що формально вони дотрималися якихось вимог. Але це не зовсім правда. Бо насправді ми розуміємо, що вони уклали формально дві угоди – оренду, а потім суборенду, але вони насправді хотіли укласти з самого початку оренду», – каже юрист Богдан Боровик.

Більше того, за словами юриста, структурний підрозділ «Рошену» після зведення бісквітного комплексу матиме перевагу, якщо вирішить зрештою взагалі отримати цю землю у свою власність.

«Тобто знову-таки, земельна ділянка – вона буде приватизуватися, тобто переходити з державної власності в приватну власність не через аукціон, а напряму, оскільки у власника нерухомості – корпорації «Рошен» – буде переважне право на купівлю цієї ділянки», – уточнює юрист.

Директор «Бісквітного комплексу «Рошен» дотримався обіцянки перереєструвати фірму у Борисполі, аби податки залишалися в Борисполі, а не в Києві. Однак є кілька тез, які дещо суперечать його словам, оголошеним у вересні минулого року.

У 2015 році Костянтин Півень обіцяв, що працювати на фабриці будуть мешканці Борисполя.

А вже 25 січня 2016 року він заявив про конкурсний відбір на посади з-поміж претендентів із різних міст: «На кожне робоче місце буде проводиться конкурс, на конкурсній основі будуть вибиратися люди. Якщо претенденти будуть рівнозначними суперниками, мені вигідніше буде наймати бориспільську людину».

Окрім того, у вересні 2015 року йшлося про 130 мільйонів пайового внеску компанії в бюджет міста. «Ми готові інвестувати в інфраструктуру стільки грошей, скільки буде потрібно, в розумних межах», – говорив директор «Бісквітного комплексу «Рошен» Костянтин Півень.

Згадайте новину: Президенте Порошенко, перед виборами обіцяли продати бізнес, а не передати у «сліпий траст»!

Тепер же йдеться всього про 30 мільйонів. Причому мер міста стверджує, що цифра 130 мільйонів взята зі стелі. «Значить, я вам розказую. Ніяких 130 мільйонів – це все нагла брехня, яку сьогодні озвучують, я не знаю звідки взагалі ця цифра взялась. Якщо ми говоримо про 10 відсотків, то якщо взяти кошторисну вартість, а її ще немає, це орієнтовна. То є від одного відсотка до десяти», – відповідає мер Борисполя Анатолій Федорченко.
Наразі будівництво бісквітного комплексу – на етапі проектування. Уже відбулися громадські слухання. Депутати міськради ухвалили рішення про надання дозволу «Рошен» на розробку детального плану території, де заплановано зводити фабрику. Договір оренди землі в обхід земельного аукціону з компанією президента підписано.

Джерело: ВВС

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: